22 Şubat 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bu çukur acil kapatılmalı

Bu çukur acil kapatılmalı
  • 21 Haziran 2018 Perşembe
  • 595 kez okundu

Şehrin kazılan sokakları ile ilgili defalarca yazı yazdık. Bu kazı çalışmalarının kent yollarına ne kadar zarar verdiğinden, milli servetimizin heba edilmesinden, ödediğimiz onca paraya rağmen 10 metre bile çukursuz ilerlemeyen asfaltlardan bahsettik. Kurumlar arasındaki iletişimsizlik, yatırım için farklı tarihleri belirlemeleri bunda en büyük etmen. İnternet, telefon, elektrik, aydınlatma direkleri, su… Bunlar için yollarımız farklı zamanlarda kazılabiliyor. Kimse yatırım yapılmasın demiyor. Ancak iletişimsizlik olmasın. Asfaltı geçen yıl atılan yerler bile kazılıyor. Kurumlar birbirlerini beklemiyorsa, bu iş böyle yapılacaksa da kazılan yerler vakitlice nizami bir şekilde kapatılmalı.

Bu konuyla ilgili bir sosyal medya paylaşımı var. Bir vatandaş Emek Mahallesi Refetbele Caddesi,  muhtemelen elektrik hatlarının yeraltına alınması için kazılmış. Üzerine de yağmur yağınca, koca bir çukur oluşmuş. Fotoğraflayan kişi de bisikleti ile bir ölçüm yapmış. Oluşan çukur resmen bisikleti yutuyor. Vatandaşlar çukuru uzun süre bu halede kaldığını da iddia ediyor.

İşin tuhaf tarafı hiçbir güvenlik önlemi de yok. Yolun karşısına geçmek isteyen bir kişi düşmeden, kendini yaralamadan karşıya geçmek zorunda. Ya da gözünüzü dört açıp çukura düşmeyeceksiniz.

Fotoğrafı paylaşan kişi de altına şu notları yazmış:

“OEDAŞ kazdı, kapattı gitti… Sonra yağmur da yağınca bu hale gelmiş... Bir önlem işaret yok. Gece buraya biri düşse bir araç düşse ne olacak? Bu kurumlar arası iletişim sorunu da cabası? Bunu vatandaş yapsa ceza kesecek belediye de sessiz… Emek Mahallesi Refetbele Caddesi! Acil önlem.”

Ben de vatandaşın sorununa çözüm olmak adına buradan yazayım. Yetkililer görüp ivedi bir şekilde çukuru kapatır umarım.

Mehmet Önel
2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar