16 Şubat 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sinekler uyutmuyor!

Kardı yağmurdu derken yaz geldi. Güneş yüzünü gösterdi. Özellikle güneşli günlerde hava cidden bunaltıcı olabiliyor. Yazın gelmesiyle birlikte içinden Porsuk geçen Eskişehir’de sivrisinekler de kendini gösteriyor. Kent merkezinde belediyelerin sineklere karşı yaptığı ilaçlamalara denk geliyorum. Bu çalışmanın etkili olduğunu da düşünüyorum.
Bir vatandaş bu konuyla ilgili bir şikayette bulunmuş. Şikayet, eski adıyla Sultandere, şimdiki adıyla 75. Yıl Mahallesinden. Konuya dikkat çeken vatandaş şunları yazmış:

Sultandere köyünde ilaçlama çalışması yapılmasını istiyoruz. Sivrisineklerden uyuyamıyoruz geceleri. Bunu paylaşırsanız sevinirim. Belediye belki bunu görür de köylere de hizmet vermek gerektiğini hatırlar.

Belediyeler kanunu ile Sultandere yani 75. Yıl da artık Büyükşehir’in bir mahallesi. Biz köy demeyi uzun süre sürdüreceğiz elbette. Konumuza dönersek, bölgede anlaşılan ciddi bir sinek istilası var. Geceleri insanları rahatsız eder boyuta gelmiş. Ben yetkililerin buradan konuyu dikkate alıp ivedilikle müdahale edeceğine eminim. Umarım vatandaş kısa sürede sineklerden kurtulur.

Mehmet Önel
2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar