22 Şubat 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GÖRÜNÜR KAZA: Hatboyu’nda başa gelen çekilir!

Hatboyunda yaşanan malum olaylar sonrasında Hatboyu adeta kaderine terk edildi. Daha önce burayı işleten ve yaklaşık olarak 80 kişinin isdihdam edildiği işletme bölgeye sahip çıkıyordu. Ancak özellikle yaya yollarının da işletme tarafından konulan sandalyeler nedeniyle gelişen olaylar sonrasında işletme kapandı ve tekrar bölge ihaleye çıkmadı. Bölge adeta kaderine terk edilmiş durumda. Bazı şehir magandaları ise elbette bu sahipsiz alanda boş durmuyorlar. Kırılan camlar büyük tehlike oluşturuyor ve göz göre göre bir kaza yaşanmış. Şans eseri küçük hasarlarla atlatılan kaza sosyal medya da yer bulunca 2eylül gazetesinden Mehmet Önel'in gözünden kaçmamış. Umarız ilgili birileri duyar ve bu alanlar ile ilgili bir önlem alınır.  

Hatboyu’nda başa gelen çekilir!  

Sosyal medyada gezinirken “Mehmet Çakır” isimli bir kullanıcının paylaşımına denk geldim. Tren hattının yer altına alınmasıyla ortaya çıkan Hatboyu’nda başına gelen bir olayı anlatmış. Sembolik olarak döşenen rayların üzerine cam döşenmiş orası da ışıklandırılarak güzel bir görüntü sağlanmıştı. Ancak zaman içerisinde bakımsızlıktan buralardaki bazı gölümler kırılmış, hasar görmüştü. İşte Mehmet Çakır da denk geldiği o bölümlerden birinde yaşadığı kazayı anlatmış. Fotoğraf da paylaşmış.

Çakır, “Bu sabah başıma gelen olay. Hatboyu’nda kırık cama düştüm. Büyük şans ki suratım oraya gelmedi ve küçük sıyrıklarla atlattım. Dikkat edelim” demiş.

Bisikletle bu bölümde ilerlemek yasal mı bilemiyorum. Ancak bu bir yayanın da başına gelebilirdi. Geçtiğimiz aylarda bölgenin ışıklandırmasında da sıkıntılar olduğunu yazmıştım. Hatboyunun karanlıkta kaldığından bahsetmiştim. Böylesi şartlar altında insanların da yaralanacağına kesin gözüyle bakılabilir.

Bu paylaşım çok sayıda yorum da almış. Ben de sizlerle o yorumlardan bazılarını paylaşıp yetkililerin dikkatine de sunmak istiyorum. İşte o yorumlar.

Gürkan Özgür: Zaten pislikten geçilmiyor TCDD sahip çıkmıyor
Emrah Yurt: Geceleri yürüyüş İçin oraya gidiyoruz adeta Suriyeliler istila etmiş durumda. Kasıtlı olarak camlar kırılıyor birçok cam eksik durumda. Acil olarak bir çözüm bulunması gerekli bence
Berkay Tan: Kırılmaz camı özellikle kırmak için taşla uğraşırlarsa olacağı b. TCDD zaten ilgilenmiyor orayla. Keşke belediyeye bıraksaydı. Geçmiş olsun.
Mustafa Bedel: Gidip şikayetçi olsana kardeşim
Emrah Yurt: Siyasetle vatandaşa yapılan hizmet karıştırılırsa olacağı bu. Fazla sürmez 2.3 yıla kadar viran hale döner. Lambalar yanmıyor, fıskiyeler bozuk, camlar kırık böyle değerli bir bölgede değerli bir kazanılmış projenin bu şekilde sahipsiz halde kalması utanç verici...
Murat Sevim: Büyükşehir sağolsun. Çok ilgileniyorlar geçmiş olsun
Volkan Öven: Sorumluluk belediyelerde değil TCDD’de. Bilmeden yazmayın. Belediyeler istemesine rağmen “Biz yaptık size vermeyiz”ciler yüzünden bu halde güzelim bulvar…
Can Ucar: Orası TCDD’ye ait... Belediyeyle ilgisi yok..
Hikmet Ertan: Geçmiş olsun size. Orası çok güzel oldu aslında insanlarımız kıymet bilse Suriyeliler savaşsız ülkemizi işgal etmiş durumdalar. Oranın sefasını da onlar, yabancılar sürüyor. Kendini bilmezler de köpeklerinin tuvaletlerini yaptırmaya özellikle getiriyorlar. Serseri çocuklar da küçüğü büyüğü özellikle kırıyor. İnsanoğlu güzel değerlere sahip çıkmazsa Belediye ne yapsın TCDD ne yapsın!
Taha Çekirge: O park belediye bünyesinde değil TCDD’ye ait bakımı.
Numan Kara: Bunu yapan niye bu kadar dandik yapar kırılmaz cam olmalı.
Emrah Yurt: Zaten kırılmaz cam. Adamlar kırmak için çaba gösteriyor kenarlarına sert cisimle vuruyorlar özellikle zarar vermek için.
Okan Değirmen: Hatboyuna bu parkı yapanlar kör oldu
TC Eses Emin Çelebi: Ben de bisikletçiyim oradan geçerken kenardan geç hem senin canın yanmasın hem bisikletin zarar görmesin. Hem de paran heba olmasın reisimiz sağolsun Suriyelileri başımıza musallat etti
Taha Çekirge: Bu resmi yetkililer görüp inşallah önlem alırlar
YBünyamin Karakuş: TCDD’nin ilgisizliği ve magandaların taşla kırması sonucu bu hale geldi
Can Ucar: Birçok yerde camlar kırık, ışıklar yanmıyor… Kocaman bankı bile söküp götürmüşler... TCDD ilgilileri hatboyuyla ilgilenmek yerine belediyeyle laf yarıştırmıştı.
Hatice Eren Kökcü: O bulvar yapılırken TCDD bir tabela asmazken, büyükşehir belediyesi çalışıyor tabelası vardı, hem nemelanacak hem burnundan kıl aldırmayacak.
Can Ucar: Hatice Eren Kökcü ne neması. Halkın parasıyla bakımsız kırık dökük bir yer. Çocuklarımla rahatça gezebileceğim bir yer değil.
Kutay Ustacan: Geçmiş olsunda o camların üstünde güvenip gitmeniz hata aslında
Serdar Sevinç: Geçmiş olsun. Hatboyu malesef öyle atıl vaziyette. Şehrin göbeği
Semih Kaynak:  Adam “Burasi herşeyiyle TCDD elindedir, belediye müdahale edemez” diyor, herif kalkmış halen “belediye bakmiyeah” diyor. Gel de anlat. O kırılmaz camı kıranında Allah belasını versin
Tahsin Çelik: Belediye o camlarda öküz zıplaması ihtimalini düşünmemiş bence. İlk gördüğümde aklıma gelen buydu. Geçmiş olsun.
Mehmet Sinan Yeşil: Belediye değil TCDD
Tahsin Çelik: TCDD o camlarda öküz zıplaması ihtimalini düşünmemiş bence. İlk gördüğümde aklıma gelen buydu. Geçmiş olsun. (Birşey değişmedi sanırım, mağdur yine mağdur…)
Mehmet Karagöz: Adamlar oraya insanlar yürüyüş yapsınlar diye yaptılar, otursunlar diye banklar koydular bizim milletimiz de daha ilk günlerde kırmaya, yazılar yazmaya çöp kovalarını sökmeye çalıştılar.
Gülcan Çınal: Şu yaramaz çocuklar hep vuruyor cama eline geçirdikleri ile. Demek ki içten çatlamış ve size de geçmiş olsun .... Evlatlarımıza zarar vermemeyi öğretmek biz anaların görevi… Sonuçta çocuklar düşse idi bu kadar hafif olmazdı. Boy yüzünden eminim başını çarparlardı... Çok geçmiş olsun

Mehmet Önel
2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar