22 Şubat 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Skandal Bahçesi! BİR DENETLEYEN YOK MU!

Yapılmaya başladığı günden bu yana bir çok haberle gündeme gelen Hayvanat Bahçesiyle ilgili haberler bitmek bilmiyor. Açılmadan önce ölen, kaçan hayvanlar ile gündeme gelen hayvanat bahçesi, bütçesi ile de sık sık gündeme geldi. Açıldıktan sonra elektrik çitlerine takılarak elektriğe kapılan hayvanla yine Türkiye gündemine düşen hayvanat bahçesi, en sık da Penguenlerle gündeme geldi. Penguenlerin fiyatıyla, ölmeleri ile de gündemden düşmeyen hayvanat bahçesinin yakın takipçisi olan 2eylül gazetesi, buradan yanından geçen akarsuya akan atık suları da gündeme taşımıştı.

Geçtiğimiz hafta yine penguen ölümü ile gündeme gelen hayvanat bahçesinde bu kez küçük bir çocuğa araç kullandırılması ve vatandaşların arasında çalıştırılan grayderle gündeme taşıyan 2eylül gazetesi haklı olarak "Bir Denetleyen Yok mu?" başlığını kullandı.  

BİR DENETLEYEN YOK MU!

Büyükşehir’in Hayvanat Bahçesi’nde çocuklara araç sürdürülüyor, çocuklu ailelerin dibinde grayderler çalışıyor. Bu ne rahatlık!

Can Hacıoğlu – Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Hayvanat Bahçesi’nde skandallar bitmek bilmiyor. Açılmadan önce ve sonrasında çok sayıda hayvanın telef olmasıyla gündemden hiç düşmeyen, milyonlarca lira harcanması ve hayvan ölümleri ile hayvanseverlerin de çok tepkisini çeken Hayvanat Bahçesi’nde şimdi de çocukların ve vatandaşların güvenliklerinin tehlikeye atıldığını gösteren görüntüler ortaya çıktı.

KÜÇÜK ÇOCUKLAR ARAÇ SÜRÜYOR
Eskişehir Hayvanat Bahçesi’nde, bazı görevlilerin küçük çocuklara tehlikeli bir şekilde golf araçlarını kullandırdığı, sürmelerine izin verdiğini gösteren görüntüler bir vatandaş tarafından çekildi. 2Eylül’ün ulaştığı görüntülerde, küçük çocukların bindirildiği golf aracının, yaşı oldukça küçük bir çocuk tarafından kullanıldığı görülüyor. 

ÇOCUKLARIN DİBİNDE GRAYDER!
Öte yandan, ziyaret açık olduğu saatlerde, Hayvanat Bahçesi içinde grayder ile çalışma yapıldığı ve grayder çevresinde güvenlik önlemleri alınmadığı belirtiliyor. Yine bir vatandaşın çektiği fotoğraflarda, grayder çevresinde çocukların ve ailelerin dolaştığı, grayder çevresinde ise bir güvenlik önlemi alınmadığı görülüyor.

DENETLEYEN YOK MU
Bu görüntüler, daha önce yaşanan hayvan ölümleri ve yaşanan diğer skandallar ile birlikte Hayvanat Bahçesi’nin yeterince denetlenip denetlenmediğini yine akıllara getirdi.

 

Resim - 16203_1_l.jpg

Geçtiğimiz hafta, Eskişehir, Hayvanat Bahçesi’ne 2 milyon 300 bin lira bedelle alınan penguenlerden ikisinin daha telef olduğunu, alınan 12 penguenden 9 penguen kaldığını 2Eylül’ün manşet haberiyle öğrenmişti. Hayvanat Bahçesi açılmadan önce 7 ceylanın sokak köpekleri tarafından parçalanması kamuoyunda büyük tepki görmüş, daha sonra kapibara, zebra, timsah, tropik kuşlar gibi hayvanların şüpheli ölümleri de tepki toplamıştı.

 

2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar