22 Şubat 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bozüyüklü keyif çatıyor, Eskişehirli çile çekiyor!

Bozüyük Belediyesi tarafından vatandaşların toplu taşıma araçlarını beklerken hava şartlarından etkilenmemeleri amacı ile hayata geçirilen Klimalı Duraklar Projesi kış aylarında olduğu gibi yaz döneminde de yoğun ilgi görüyor. Bozüyüklülerin klimalı otobüs duraklarından yaptığı paylaşımlar, otobüs durakları konusunda pek iyi bir karnesi bulunmayan Eskişehir halkı tarafından iç çekilerek takip ediliyor. Zira Eskişehir'de birçok otobüs durağı sadece bir metal bir levha üzerinde bulunan D harfinden ibaret. Bazı yerlerde ise Eskişehir'e hiç yakışmayan görüntülerle karşılaşılıyor.

 

20 NOKTADA KLİMALI DURAK: KIŞIN ISITIYOR, YAZIN SERİNLETİYOR


  Vatandaşların toplu taşıma araçlarını beklerken hava şartlarından etkilenmelerini en aza indirebilmek amacı ile ilçe genelinde belirlenen 20 noktaya yerleştirilen klimalı duraklar, vatandaşları kış aylarında ısıtırken yaz aylarında da serinletiyor. Bozüyüklüler yazın bunaltıcı sıcaklarında içlerinde klima, rahat oturma bankları ve beklerken kitap okumak isteyenler için kitaplıkların da bulunduğu klimalı duraklara sığınıyor. Klimalı duraklar projesi ile “Yılın En İyi Belediye Başkanı” seçilen Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Bozüyüklülerden de sık sık beğeni ve teşekkür mesajları alıyor. Bozüyük Belediyesine son olarak fotoğraflı teşekkür mesajı ileten Ahmet Çepni mesajında "Belediyemizin yaptığı kış için klimalı duraklarımız sadece ısınmak için değil, aynı zamanda serinlemek için gölgelik vazifesi içinde harika bir ortam olmuş. Sabah torunumuzla beraber yaptığımız yürüyüşte çok işimize yaradı. Sebep olan belediyemize teşekkürlerimizi ve dualarımızı yolluyoruz. İyi ki varsınız” ifadelerini kullandı. 

 

 

(Eskişehir Esentepe 51 nolu otobüs hattındaki bir otobüs durağı...)

 

"BİRİNCİ ÖNCELİK VATANDAŞA HİZMET ETMEK!"


  Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ise “Bozüyük Belediyesi olarak vatandaşlarımıza hizmet etmek bizim en birinci önceliğimiz. Bu çalışmayı işçilerimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte tüm vatandaşlarımızın dolmuş beklerken soğuk ya da sıcaktan olumsuz etkilenmemeleri için gerçekleştirdik. Bu çalışmanın ne kadar doğru bir proje olduğunu da vatandaşlarımızdan aldığımız geri dönüşümlerden anlıyoruz. Hemşehrilerimizi daha iyi projelerle buluşturmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. 

 

eskisehirdenhaberler.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar