17 Şubat 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bir otoparkı paralı yaparsanız ne olur!

Eskişehir’in otopark sıkıntısı defalarca gündeme getirdik. Özellikle kent merkezinde yol kenarlarına yapılan çift sıra parkların trafiği de içinden çıkılmaz bir hale soktuğunu 2Eylül Gazetesi onlarca kez haber yaptı. Otopark konusunda yetkilileri bir girişimde bulunmaları konusunda uyardı. İşin bir de diğer boyutu var. Espark yanındaki otoparktan örnek vererek anlatmaya çalışacağım. Espark yanında zemini çakıl döşeli genişçe bir otopark vardı. Bu alan uzun süre Eskişehirli otomobil sahiplerine ücretsiz hizmet verdi. Ama o uzun sürede pek de işlevsel olmadı. Çünkü otopark her daim tıklım tıklım doluydu. Öğlen 12.00’de de gitseniz yer bulmakta zorlanırdınız. Çoğu zaman da bulamazdınız. Kimilerinin arcını o otoparka bırakıp saatlerce Porsuk kenarında gezindiğini, biliyorum.

Ücretsizken iğne atsanız yere düşmeyecek park, ücretli hale getirilmiş. Belediye, alanı belirlemiş, giriş çıkışa da turnike eklemiş. Giriş ile ilk bir saat ücreti 3 lira ilave her saat başı için de 2,5 lira ücret belirlemiş. Otoparkın şimdi ücretli olduğu haliyle ilgili de birkaç fotoğrafa denk geldim. Park etmiş araç sayısı iki elin parmakları kadar. Yani ücretli olursa otoparkı tercih etmiyor, araçlarımızı yine yol kenarlarına bırakmaya çaba gösteriyoruz. Otoparkın bu boş hali sosyal medyada da birkaç kişinin dikkatini çekmiş. Otoparkı o boş haline paylaşıp, “Espark açık otoparkı ücretli olduğundan beri bomboş. Arabasını koyan koymayan belli olsun!” diye not düşmüş. Bu paylaşım çok sayıda yorum da almış. Ben de o yorumlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Emre Eser: 100 bin TL ve üzeri araba alırlar gidip otoparka koymazlar. Kaldırıma koyarlar. Böyle bir milletiz.
Yasin Duru: Aracını oraya bırakıp tren garından şehir dışına gidenler bile vardır bence. Otoparkın oradan geçtiğim zamanlar hep 16 plaka araç aynı yerde duruyordu. Günlerce aylarca oraya bırakanlar da vardır yani bu yüzden güzel.
Orkun Ergün: Eskişehir'de malın mülkün olacağına yarım dönüm açık otoparkın olsun!
Halil İbrahim: Asfalt yapsınlar
Sinan Günçikan: Saat 00:00’dan sonra ne olacak. Hem 18 lira para vereceğiz, hem gece yarısından sonra bırakamayağız arabayı.
Emre Kökcü: Her şey parayla olmuş... Yazık
Murat Ersoy: Gazlı araçları otoparka sokmayan Espark yönetimi dışarıda ücretsiz otopark yapmak mecburiyetindedir. Müşteri azalınca gene beleş olur.
Kenan Koç: Gazlı araçlar için 3 kat otopark var üstte.
Erhan Karhan: Ücretli olması iyi olmamış
Ramazan Bayol: Gün boyu 5 tl yapsınlar bizi de park yeri arama çilesinden kurtarsınlar. Tepebaşı Belediyesi duy sesimizi.
Ali Galip Şahin: Çok güzel olmuş ne zaman park etmeye gitsem hiç bir zaman yer bulamıyordum
Cengiz Çetinkaya: Süper bir uygulama sabah arabayı bırakıp akşam alan markete gelip de araba bırakacak yer bulamayanlar rahat eder en azından
Tolga Coban: Bari asfalt atsınlar da arabalar leş gibi olması. Aldıkları para da bir işe yarasın.

 

Mehmet Önel
2eylul.com.tr

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar