22 Şubat 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir Atatürk Stadyumuna Veda Edildi

Eskişehir Atatürk Stadyumu yerine yapılacak olan ‘Millet Bahçesi’ inşaat çalışmaları öncesinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ‘Veda Programı’ düzenlendi.

Atatürk Stadyumu’nda düzenlenen programa; Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, Prof. Dr. Emine Nur Günay, Metin Nurullah Sazak, Dr. Arslan Kabukçuoğlu, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, Eskişehirspor’un eski kulüp başkanları, Eskişehirsporlu Efsane futbolcular, taban birliklerinin temsilcileri, Es-Es Bando ve taraftarlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Es-Es Bando kısa bir konser verdi. Daha sonra programın açılış konuşmasını yapan Vali Çakacak, acısıyla, tatlısıyla bir dönemin geride kaldığını belirterek, "Eskişehirimize 33 bin kişilik modern bir stadyum kazandırılmasından sonra, yıllarca Eskişehir’e, spora ve Türkiye’ye emek veren Atatürk Stadyumumuz Millet Bahçesine dönüşecek. Stadyum tarihe karışmadan önce Eskişehirsporumuzun efsane futbolcuları ile hatıra maçı yapmak istedik. Ben protokolde olacaktım ama sahaya çıkmayı istedim. Tarihi günde bu fotoğrafta olmak ayrıcalıktır diye düşündüm. Bu stadyum futbolda bir son olabilir ama inşallah Eskişehirspor için bir başlangıç olur. Eskişehirspor çünkü her şeyiyle Süper Lig’e layıktır." dedi.

Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı da, "Bu yeni bir sayfanın açılışı çünkü burada sayfa kapanmıyor. Cumhurbaşkanımızın müjdesinden sonra inşallah burası ilk açılan Millet Bahçesi olacak. Buradan bir meçhule gitmiyoruz. Çok güzel bir stada gidiyoruz. İnşallah yeni stadımızda da taraftarımızla birlikte Eskişehirspor yeni başarılara koşacak. Taraftarımızın yeni stadın öyle bir hakkını verdi ki, federasyon milli maçları Eskişehir’e vermek için yüreklendi. Hayırlı uğurlu olsun inşallah." şeklinde konuştu.

Eskişehirspor’un efsane futbolcularından Prof. Dr. Fethi Heper ise, "Ben bunu kapanış olarak görmüyorum. Bu yeniden doğuştur. Biz 1965 yılında burada doğduk. Ondan öncesinde kapı aralarından kaçak maç seyretmeye gelirdik. Sonra ağabeylerim futbol oynamaya başladılar. Burada ilk maçımız Kasımpaşa ile yapıldı. Güzel bir stadyum kazandık. Ne güzel harika bir tesis kazandırdık Burası bir spor mabedidir. Burada her şey oldu, ağladık, sevindik, yenildik, kazandık. Ama inşallah bundan sonra yeni stadyumunda Eskişehirspor çok başarılı olur." diye konuştu.

Konuşmalardan sonra Vali Çakacak’ın da yer aldığı Efsane takım futbolcuları, taban birlikleri başkanları ve basın mensuplarının oluşturduğu takımla çift kale maç yaptı.

Maçın ardından taraftarlar bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar