17 Şubat 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

S PLAKA KRİZİ

Eskişehir’de bazı otobüslerin ‘S’ plakası alarak şehirlerarası yolcu taşımacığı yaptığı iddiası haklı tepkileri de beraberinde getirdi. Bazı ilçeler ile birçok şehre yolcu taşmacılığı işi yapan servis aracı plakalı otobüslerin yönetmeliğe aykırı hareket ettiklerini ileri süren otobüs sahipleri yaşadıkları sorunun bir an önce çözüme kavuşturulması için emniyet müdürlüğü trafik şubesini şikâyet yağmuruna tuttu.

Servis araçlarının şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapmasının yasak olduğuna işaret eden otobüs sahipleri, Bu konuda gerekli denetimlerin yapılmasını talep ederek haksız kazanç sağlayanlarında önüne geçilmesini istediler. Eskişehir otogarın da ‘S’ plakası olan otobüslerin yer aldığına işaret eden işletmeciler “Bu araçlar sadece işçi ve öğrenci taşımacılığında kullanılır.’S’ plakalı araçların şehirlerarası yolcu taşımacığında kullanılması yasaktır. Ayrıca bu araçlar turlarda da kullanılmakta. Personel veya öğrenci nakli yapan araçların uzun yola çıkması yasal değildir. Yönetmelikte bu açıkça belirtilmesine rağmen Eskişehir’de bu araç sayısında da arttı. Bu yönde gerekli denetimlerin yapılması için trafik şube müdürlüğüne dilekçelerimizi sunduk. Ulaştırma bakanlığından çıkartılan belgelerin çok iyi bir şekilde incelenmesini istiyoruz “şeklinde açıklamada bulundular.

 

istikbal gazetesiGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar