17 Şubat 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİR TURİSTE HASRET KALDI

Eskişehirli turizm mesleği uzmanlarının da uyarılarınında işaret ettiği yönde ilerlemeyen turizm faaliyetleri her geçen gün azalan turist sayısı ile dikkatleri çekiyor. Özellikle Eskişehir Otogarının boş hali ile Böyle Turizm Kenti Otogarı Olur mu?" sorusunu soran Eskişehirlilerin sözlerini ifade eden bir haber İstikbal Gazetesinde de yer aldı.

Gazete yaptığı haberde azalan turist sayısındaki ciddi azalmaya dikkat çekti.

Deniz sezonunun açılması Eskişehir’e gelen turist sayısının da azalmasına neden oldu. Bundan bir ay önce yerli ve yabancı turist akınına uğrayan Eskişehir’in tarihi yerleri başta olmak üzere gezinti alanları ile müzelerine gelenlerin sayısında büyük bir düşüşün yaşandığı kaydedildi.

Özellikle tarihi Odunpazarı bölgesinde yer alan müzelere gelen yerli ve yabancı turist sayısının parmakla sayılabilecek düzeyde olduğunu belirten bölge esnafı, azalmanın nedeninin deniz sezonun açılmasından kaynaklandığını söylediler. Geride kalan son on beş gündür,turiste hasret kaldıklarını belirten esnaf “24 Haziran Pazar günü erken  seçimler yapıldı.Bir sonraki hafta sonu da  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavları vardı.Hem seçim ardından da sınavlar derken hava sıcaklığının da aşırı derecede artması deniz sezonunu başlattı.Vatandaş yaz tatilini sahil kentlerde geçirmeye başladı.Bu sebeple yerli turist sayısı düştü.Daha önce hafta sonları tarihi bölge insan kaynar müzeler önünde uzun kuyruklar oluşurdu.Temmuz ayı ile birlikte Odunpazarı meydanı boş kaldı” diye konuştular.
 

istikbal gazetesiGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar