17 Şubat 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bu Yüzden Bitmiyor Bu İşler: BİR GARİP PROJE

Büyükşehir’in Kanlıkavak’taki havuzlu kafeterya projesi 1 yıldır tamamlanamıyor. Bölge sakinleri havuzun zeminine serilen malzemenin sonra tekrar toplandığını iddia etti...

Büyükşehir’in Kanlıkavak’taki havuzlu kafeterya projesi 1 yıldır tamamlanamıyor. Bölge sakinleri havuzun zeminine serilen malzemenin sonra tekrar toplandığını iddia etti...

Can Hacıoğlu - Büyükşehir Belediyesi tam bir yıl önce Osmangazi Mahallesi’ndeki parka havuz yapmaya başladı. Mahalleli havuzun bitirilmesini beklerken, bir yıl sonra havuzun ortasına kafeterya inşaatı başladı. Ancak, kafeterya inşaatı da henüz tamamlanmadı.
Osmangazi Mahallesinde oturan vatandaşlar, “Havuz için kamyon kamyon malzeme serildi. Bir yıl sonra serilen o malzemeler yine kamyon kamyon taşındı. Bu kadar masraf boşu boşuna niye yapılıyor?”dedi.

SU GEÇİRMEZ MALZEME
Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı tam bir yıl önce Osmangazi mahallesindeki parka havuz inşaatına başladı. Havuz yapmak için yüzlerce kamyon inşaat sahasına malzeme taşıdı. Havuz yapılacak alanın tabanına su geçirmez malzeme serildi. Havuz inşaatı tam bitirilmeden yarım bırakıldı.

SONRA TEKRAR TOPLANDI
Aradan bir yıl geçmesinden sonra ise havuz yapılmak için serilen su geçirmez malzeme yeniden kamyonlarla bulunduğu yerden taşındı. Havuzun orta yerine bu kez kafeterya yapımına başlanıldı. Ayrıca, inşaat sahasına üzerinde “Kanlıkavak Gazebo Kafeterya İnşaatı” yazan tabela konuldu. Kafeterya inşaatının da sürekliliği bulunmuyor.
Çevre sakinleri, inşaatın çok yavaş ilerlediğini bir yıl önce masraf yapılarak başlanılan havuz inşaatından niye vazgeçildiğini soruyor. Çevre sakinleri, halkın parasının boşu boşuna harcandığını da iddia ediyor.

GAZEBO NEDİR?
Gazebo İngilizce de, balkon anlamına geliyor. Kafeterya’ya da konulan isim ‘Kanlıkavak Gazebo Kafeterya’ oluyor.

2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar