23 Nisan 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Programları

“15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Programları
  • 12 Temmuz 2018 Perşembe
  • 1585 kez okundu

Türkiye; 15 Temmuz 2016 günü Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine sızmış FETÖ/PDY terör örgütü mensupları tarafından cebir ve şiddet kullanılarak Anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik bir darbe girişimine sahne olmuştur.

Gerçekleştirilmeye çalışılan bu darbe girişimi, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Milletime çağrı yapıyorum! Meydanlarda, havalimanlarında toplanalım. Ve bunların o azınlık gurubu tanklarıyla, toplarıyla gelsinler, ne yapacaklarsa görelim.  Halkın üstünde bir güç ben tanımadım bu güne kadar. Gelin, meydanlardan bunlara gereken cevabı hep beraber verelim. Ben de Başkomutan olarak meydana geliyorum.” demesi üzerine; Yüce Türk Milletinin vatanseverliği, ülkesine ve demokrasiye sahip çıkma azmi ile birlikte milli iradeye bağlı Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ve Emniyet Güçlerimizin şanlı direnişi sayesinde hedefine ulaşamadan engellenmiştir.

Ülkemizin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini ve bütünlüğünü bozmaya yönelik yapılan bu kalkışma Yüce Türk Milleti tarafından anında karşılık bulmuştur.

Türk Milletine, Türk Demokrasisine ve Milli İradeye karşı bulunan kalkışmanın 2. yılında, tüm yurtta olduğu gibi  “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Eskişehir’de de çeşitli etkinliklerle anılacaktır.

Program kapsamında, 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Valilik Meydanında özel bir program düzenlenmiştir. Valilik Meydanındaki program, 16 Temmuz 2018 Pazartesi sabah namazına müteakip sona erecektir.

“15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programlarına tüm Eskişehir halkı davetlidir.  

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar