20 Nisan 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Seçim Sonrası YOL ÇALIŞMALAR HIZLANDI

Eskişehir de uzun süredir böylesine bir asfalt atılımını görmemişti. Son dönemde sokaklar gibi caddelerdeki üst yapı sorunları vatandaşların tepkisini çekiyor ve tepkiler yüksek sesle de dile getirilmeye başlanmıştı. 24 Haziran Seçimlerinde özellikle CHP bekledği oy oranın çok altında bir oy alınca vatandaşların memnuniyetsizliği de bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Yerel seçimlerede aylar kaldığı için özellikle kent merkezinde merkez belediyelerin yol onarım ve yapım çalışmaları hızlandı. Özellikle ana caddelerdeki çalışmaların arttığı görülüyor.

Uzun süredir peş peşe caddelerde çalışma yapılacağı için caddelerin trafiğe kapatılacağı haberlerini alan vatandaş çalışmaların devamının gelmesini beklediklerini ifade ediliyorlar.

Asfalt Parası Sorunu Ne Olacak?

Son dönemde Eskişehirli vatandaşlara daha önceki yıllarda yapılan çalışmalar nedeniyle halk arasında asfalt parası olarak bilinen Yol Harcamalarına Katılım Payı ile ilgili borç çıkarılması da yeni yapılan alanlardaki çalışmalar sonrasında da böyle bir faturayla karşılacak mıyız sorusunu akıllara getiriyor.

Daha önceden Asfalt Paraları ile ilgili yaptığımız haberlerde de yüksek mahkamelerce verilen örnek kararları paylaşmıştık. En son buna benzer bir olay Balıkesir'de meydana gelmişti. En son mahkeme kararı, yeni yol ve kaldırım yapılmadıysa, yol genişletilmediyse yolu kim ve hangi kurum bozduysa parasının ondan tahsil edilmesi gerektiği yönünde bir karar vermiş ve uygulamada bu yönde gerçekleşmişti. Eskişehirdeki şuan yapılan çalışmalarla ilgili vatandaşlardan dolayı değil çeşitli kurumların çalışmaları nedeniyle yolların bozulduğu biliniyor. Ancak bu konuda yine vatandaşlara borç çıkarılacak mı yoksa yolların bozulmasının nedeni olan kurumlara faturalandırılacak önümüzdeki dönemde göreceğiz..

BÜYÜKŞEHİR ESKİŞEHİR YOLLARININ STANDARDINI YÜKSELTİYOR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, merkez ve kırsal bölgelerde bulunan caddelerde onarım ve bakım çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler İbrahim Karaoğlanoğlu ve Sakarya 1 caddelerinde asfalt bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri merkez ilçelerindeki caddelerde bakım çalışmalarına hız verdi. İbrahim Karaoğlanoğlu caddesinde sıcak asfalt döküm işlemi gerçekleştiren ekipler, Sakarya 1 caddesinde freze çalışmalarını tamamladı. Araç sürücü ve yolcularının konforlu bir şekilde ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yolların standardını yükselten Büyükşehir Belediyesi Yol İşleri ekibi, Sakarya 1 caddesinde asfalt döküm ve Sakarya 2 caddesinde freze çalışması yapacaklarını belirttiler.

 Büyükşehir Belediyesi yetkilileri çalışma yapılan alanlarda sürücüleri trafik işaret ve işaretçilerine uymaları konusunda uyardı.  Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar