20 Nisan 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali’den vatandaşa 15 Temmuz teşekkürü

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, ’15 Temmuz Özel Programı’na yoğun ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür etti. Sabah namazına kadar Valilik Meydanında vatandaşlarla birlikte olan Çakacak; “Diriliş Destanı yüzlerce, binlerce yıl sonra bile unutulmayacaktır" dedi.Çakacak, yaptığı açıklamada, “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programları kapsamında, Eskişehir Valiliği tarafından organize edilen ’15 Temmuz Özel Programı’na vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. Alanı dolduran binlerce vatandaş Türk bayraklarıyla müziklere eşlik etti. Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin ikinci yılında Valilik önünde toplanan Eskişehirliler meydanları boş bırakmadı. 
Eskişehir Valiliği tarafından organize edilen ’15 Temmuz Özel Programı’na katılan Vali Çakacak, 15 Temmuz gecesi yazılan destanın, asla unutulmayacağını söyledi. Ülkemizdeki birlik ve beraberliği kimsenin bozmayacağını kaydeden Vali Çakacak, “15 Temmuz gecesini şanlı bir tarih sayfasına çeviren ve son büyük destanımızı kanları ile yazan şehitlerimizi bir kez daha sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, gazilerimiz ile kalbi ülke sevgisiyle dolu olup, sokaklara çıkarak şanlı destanın bir parçası olan milyonlarca vatandaşımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 
15 Temmuz’un milletimizin iradesine, bağımsız yaşama ülkümüze, birlik-beraberliğimize ve kardeşliğimize karşı darbe girişimi görüntüsünde ihanet ve işgal girişimi olduğunu bildiren Vali Çakacak, “O karanlık geceyi aydınlık bir güne ulaştıran 15 Temmuz şehitlerimizin, gazilerimizin ve milyonlarca isimsiz kahraman vatan evladının yazdığı Diriliş Destanı yüzlerce, binlerce yıl sonra bile unutulmayacaktır.” diye konuştu. 
Vali Çakacak, sabah namazına kadar Valilik Meydanında vatandaşlarla birlikte oldu.

istikbal gazetesiGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar