23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BİRAZ GEÇ OLMADI MI

2Eylül’ün de defalarca gündeme getirdiği beton ve plastikle kaplanan Hamamyolu’nda çocukların güvenliği konusunda Odunpazarı Belediyesi en sonunda adım attı. Oyun alanlarına yapay çim döşeniyor...

Ceren Ercih – Odunpazarı Belediyesi’nin Hamamyolu projesinde ağaçların kesilmesi ve her yanında betonla kaplanmasının yanı sıra, projenin en başından beri eleştirilen konulardan biri güvenlik önlemlerinin yetersizliği oldu.

2EYLÜL SÜREKLİ GÜNDEME TAŞIMIŞTI
Proje inşaatı devam ederken, vatandaşların ve özellikle çocukların güvenliğini hiçe sayan uygulamaları 2Eylül de birçok kez gündeme getirmiş ve yetkilileri uyarmıştı. Odunpazarı Belediyesi, henüz inşaat tamamlanmadan çocuk oyun gruplarını yerleştirmeye başlamış, açık bırakılan bu alanlarda çocuklar beton demirleri, tahta yığınları, çukurlar ve demir parçalar arasında tehlikeli şekilde oyun oynamaya başlamıştı.

YENİ Mİ AKLINIZA GELDİ
Proje açılışı sonrasında da, çevresi beton veya sert kompozit olan oyun alanlarında çocukların düştüğü ve yaralandığı şikayetleri gelmeye başlamıştı. Proje tamamlandıktan aylar sonra, Odunpazarı Belediyesi ekipleri şimdi “zıpzıp” denilen oyun grupları çevresini yapay çimle döşemeye başladı. Alanda çalışan belediye görevlileri, çocukların oyun alanında düşerse sert zemine çarpmamaları ve yaralanmamaları için böyle bir çalışma yapıldığını söyledi.

NEDEN ŞİMDİYE DEK YAPILMADI?
Geçen süre zarfında uyarıların neden dikkate alınmadığı ve aylar sonra bu güvenlik önlemlerinin alındığı merak konusu. Yönetmeliklere göre de çocuk oyun alanlarında zeminin çocuklara zarar gelmeyecek şekilde daha yumuşak malzemelerle kaplanması öngörülürken, belediyenin bu eksikliği yeni gidermeye başlaması dikkat çekti.

 

Resim - 16861_1_l.jpg

GÜVENLİK HAK GETİREGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar