24 Mayıs 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’de Ambulanslara Geçit YOK

Eskişehir’de Ambulanslara Geçit YOK
  • 1 Ağustos 2018 Çarşamba
  • 719 kez okundu

Eskişehirin trafiği, otopark sorunu ve yaya kenti yapma söylemi ile trafiğe kapatılan yerler ambulansların işini zorlaştırıyor. Tıkanan trafikte ilerleyemeyen ambulanslara duyarlı sürücüler yüksek bile olsa kaldırımlara çıkarak yol vermeye çalışırken bazı sürücülerde İstikbal Gazetesi objektiflerine takıldığı gibi gelişi güzel park ile engel oluyorlar..

Şehrin merkezi yerleri başta olmak üzere cadde ve sokaklara gelişi güzel bir şekilde bırakılan ve saatlerce alınmayan araç parklarının neden olduğu olumsuzluklara her geçen gün bir yenileri daha ekleniyor.

Kentin göbeği olan Köprübaşı Caddesi üzerine dün öğlen saatlerinde bırakılan kargo dağıtım şirketine ait panelvan araç, acil bir vaka için komuta merkezinden hareket ederek belirtilen adrese kısa sürede ulaşmaya çalışan 112 acil kurtarma ambulansına resmen geçit vermedi. Sürücüsünün cadde üzerine park edip bıraktığı araç yüzünden geçiş yapamayan ambulansta görevli sağlık personeli tepki göstererek esnaftan sürücünün bulunması için yardım talebinde bulundu.
 Uzun bir süre cadde üzerinde hareket edemeyen ambulans duyarsız sürücünün ortaya çıkmasının ardından geçte olsa belirtilen adrese ulaşmak için hareket edebildi. Bu tür sorunların Eskişehir’de sürekli yaşandığına işaret eden ambulans görevlileri araç sürücülerin 112 sağlık ekiplerine karşı daha duyarlı olmaları gerektiğini söyledi. Park yasağına uyulması gerektiğini de hatırlatan yetkililer, ambulanslara da trafikte öncelik tanınmasını da sözlerine eklediler.

istikbal gazetesiGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar