24 Mayıs 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Araç var OTOPARK YOK:Kural var takan yok!

Türkiye genelinde olduğu gibi Eskişehir'de de araç sayısı artmaya devam ediyor. Bunun yanında ise otoprak üretimi yok denecek kadar az. Sonuç bu olunca kuralların da çiğnenmesi kaçınılmaz olmaya devam ediyor. Boyamalar, tabelalar, cezalar hiç bir işe yaramıyor.  

 

Şehir Merkezindeki ana caddelerde yasak parkı engellemek adına sürdürülen önlemler devam etse de, sürücüler bu tedbirlere aldırış etmiyor. Son olarak duraklara park edilmemesi için yapılan boyama işlemi de yasak park ve duraklamanın önüne geçemedi.

Şehrin merkezi caddelerinde otobüs duraklarına duraklama ve parkın engellenmesi için yapılan boyama işlemi de yasak tanımaz sürücüleri durduramadı. Otobüslerin rahatça yolcu indirip bindirmelerini sağlamak amacıyla sarı boya ile ayrılan otobüs durakları yine kural tanımaz sürücüler tarafından işgal ediliyor. Kuralları takan sürücülerin trafiği zorda bıraktığını söyleyen vatandaşlar ise, “Trafik konusunda ciddi sıkıntıların yaşandığı şehrimizde kurallar çiğnenmek için konulmuş anlayışıyla ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Bunlardan en önemlisi duraklara park etme konusu. Yeni çizgilerle sürücüleri daha dikkatli olmaları için çizilen bu çizgilerde sürücülerin duraklara park etmesini engellemiyor. Sakarya Caddesi’ndeki görüntüler durumun ciddiyetini gösteriyor. Her sürücü kendi kuralını uygularsa şehirde ne huzur kalır nede düzen. Bu yüzden çok ciddi yaptırımlar getirilerek bu alışkanlıklarından vazgeçilmesi sağlanmalı.” Diyor.

istikbalgazetesiGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar