20 Haziran 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yağmur yağdı kaç kaç!

Eskişehir kent merkezine yağmadı ancak önceki gün Ankara yolu ve OSB tarafında yoğun bir yağış gerçekleşti. Bu yağış sonucu yağmur suları yollarda birikti. Bazı araçlar güçlükle ilerledi. Sosyal medyada bir fotoğrafa denk geldim. Bir vatandan otobüsün içinden bir fotoğraf paylaşmış. Otobüs yağmur suları ile dolmuş. Duruma tepki gösteren vatandaş biraz da esprili bir şekilde, “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden bir ilk daha! Suda yüzen tramvaylardan sonra artık suyla çalışan otobüslerimiz de var.

Dün yağan yağmurdan sonra Organize Sanayi’ne çalışan 6 no’lu belediye otobüsünün içine giren yağmur suları ve Eskişehir’de alt yapının içler acısı son hali. Ne diyelim heykelimiz çok alt yapımız yok. Olsun olsun… Sular seller gibi Eskişehir’e hizmet yağıyor” demiş.

Bu tür görüntüleri ülkenin her şehrinde görüyoruz. Türkiye’deki tüm belediyelerin kronik sorunu. “Şehirler bu kadar yağmura göre kurulmaz” gibisinden de bir mantıkları var. Ankara’da 2011 kışında yağan bir karda şoförler belediye otobüslerini sokak ortalarında bırakıp gitmişti. 100 metrede bir kara gömülmüş, yokuşta kalmış otobüsle doluydu yollar.
Eee ne diyelim… Diyoruz ya sorun kronik. Çözülmez babam çözülmez…

Mehmet Önel
2eylul.com.tr

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar