24 Mayıs 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

PKK PANKARTINA ZABITA MÜDAHALESİ

PKK PANKARTINA ZABITA MÜDAHALESİ
  • 11 Ağustos 2018 Cumartesi
  • 1123 kez okundu

Kayı Boyu Derneği Başkanı Kazım Duman, “Odunpazarı Belediyesi’nde PKK’lı istemiyoruz” pankartı astı. Belediye zabıtası şikayetçi olup pankartı kaldırttırdı. Kazım Duman, “Yine asacağız” dedi

CEREN ERCİH - Kayı Boyu Derneği Başkanı Kazım Duman,Odunpazarı Meydanı’nda bulunan dernek binasına dün “Odunpazarı Belediyesi’nde PKK’lı istemiyoruz” yazılı bir pankart astırdı. DP Odunpazarı İlçe Başkanı Hüseyin Özcan’ın Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur’un PKK afişi asmaktan ceza aldığı iddiası sonrasında dikkat çeken pankarta belediyenin zabıta ekipleri müdahalede bulunup indirilmesini istedi. Kazım Duman ve zabıta ekipleri arasında tartışma yaşanırken, zabıta ekiplerinin polise şikayette bulunması sonrasında, pankartın izinsiz asıldığı için kaldırıldığı, zabıtaların şikayeti üzerine de Kazım Duman’ın ifadesinin alındığı belirtildi.

“PANKARTI YENİDEN ASACAĞIZ”
Asılan pankartla ilgili konuşan Dernek Başkanı Kazım Duman, “Eskişehir’de basından gördüğümüz ve takip ettiğimiz olaylar Odunpazarı Belediyesi’nde PKK sempatizanlarının çalıştığını gösteriyor. Biz de dernek olarak böyle bir eylem yapmak istedik. Sadece Odunpazarı Belediyesi’nde değil, hiçbir kamu kuruluşunda PKK sempatizanlarının çalışmasını ve maaş almasını istemiyoruz.

Biz tavrımızı ortaya koyduk. Buraya zabıtaları gönderdiler. Zabıtalar pankartı kaldırmak için bize saldırdı. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kolluk kuvvetleri güçlerinin haricinde bu pankartı teslim etmeyeceğimizi söyledik. Polisler geldi,  pankartımız kaldırıldı, ama biz aynı pankartı tekrar asacağız. Çünkü bir şahsı hedef almıyoruz. Halkı kine ve düşmanlığa da sevk etmiyoruz. PKK’yı ve sempatizanlarını bu ülkede istemiyoruz. HDP’nin mitinglerinde, yürüyüşlerinde resimleri çıkıyor. Yeniden pankart asacağız, ta ki Kazım Kurt bu kişileri gönderene kadar” dedi.

“DEMOKRATİK HAKKIMIZLA TEPKİ GÖSTERDİK”
Kazım Duman, “Emniyet mensuplarına da çok teşekkür ederim, biliyorum onlar da görevini yaptı. Olayların büyümesini istemiyorlar. Ama biz kaba kuvvetten yana değiliz. Demokratik hakkımızla tepkimizi ortaya koyduk” dedi.

2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar