25 Nisan 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

DİKKAT! Büyükşehir asfalt parası için kapınıza dayanacak!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılında attığı asfaltın parasını vatandaştan tahsil edecek.

Büyükşehir Belediye Meclisi bugün saat 17.00’de toplandı. Gündemdeki 29 maddeden en önemlisi Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 yılında attığı asfaltın parasını, asfaltın atıldığı çevrede bulunan vatandaşlardan tahsil etmek için komisyona sunduğu rapordu.

AK PARTİLİ ÜYELER REDDETTİ, BÜYÜKŞEHİR MAHKEMEYE GİTTİ

Komisyona giden raporda ifade edilen paranın tahsili için Büyükşehir Belediyesi daha önceden Meclise konuyu taşımıştı. Ancak AK Partili Meclis Üyelerinin oyları ile paranın tahsil edilmesi reddedilmişti. Bunun üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen kararı veto etmiş ve mahkemeye gitmişti. Büyükşehir Belediyesine mahkemenin olumlu yönde yanıt vermesi üzere, mahkeme kararlarına uyma zorunluluğu nedeniyle AK Partili meclis üyeleri komisyon raporu konusunda bu sefer çekimser kaldılar. İlgili madde de Meclisten CHP’li üyelerin oylarıyla geçti. Böylece Büyükşehir Belediyesine 2016 yılında attığı asfalt nedeniyle vatandaştan önemli miktarda katılım payı adı altında para toplama fırsatı doğdu.

KONUT ALANININ TİCARET ALANINA DÖNMESİ İÇİN ALT YAPI YETERSİZ

AK Partili Meclis üyeleri, mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait Muttalip Mahallesinde bulunan 40.698,92 metrekare yüzölçümüne sahip taşınmazın 30 yıl süreyle ayni hak tesis edilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporuna karşı da çekimser oy kullandılar. İlgili madde de CHP’li üyelerin oyları ile Meclis’ten geçti.

Odunpazarı İlçesi Mamuca Mahallesinde bulunan, mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait konut alanının ticaret alanına dönüştürülmesi yönündeki İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu ise AK Partili Meclis üyelerinin oyları ile (oy çokluğuyla) reddedildi.

Geriye kalan gündem maddesinin tamamı oy birliğiyle kabul edildi.

 

eskisehirdenhaberler.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar