25 Nisan 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Toprak Alan Kalmayan HAMAMYOLU KURUYOR

Toprak Alan Kalmayan HAMAMYOLU KURUYOR
  • 15 Ağustos 2018 Çarşamba
  • 1338 kez okundu

Hamamyolu’nun son halinin kuşbakışı görüntüsü, Hamamyolu’ndaki yeşil katliamını bir kez daha gözler önü-ne serdi. İşin daha da acı tarafı, her tarafına beton dökülen Hamamyolu’nda kalan ağaçlar da kurumaya başladı!

Murat Atikel - Odunpazarı Belediyesi’nin çok sayıda ağaç kestiği Hamamyolu projesinde  yaşanan çevre katliamının boyutu, proje inşaatı sürerken yayınlanan kuşbakışı fotoğraflarıyla gözler önüne serilmişti. Projenin son halinin kuşbakışı havadan çekilmiş fotoğrafı, yaşanan yeşil katliamının ve uygulanan projenin acı sonuçlarını bir kez daha gösterdi.

HANİ YEŞİL MİKTARI ARTACAKTI?
2Eylül’ün ulaştığı Hamamyolu’nun havadan çekilmiş son halini gösteren fotoğraf ile 2016’da ve 2017’de çekilen fotoğraflar karşılaştırıldığında, Hamamyolu’nda ağaç sayısının ve yeşil miktarının nasıl bariz bir şekilde azaldığı açıkça görülüyor. Beleidye Başkanı Kazım Kurt’un  Hamamyolu’nda ağaç sayısını artıracakları iddiasının aksine, fotoğraflar Hamamyolu’nda yeşil miktarının bariz şekilde azaldığı gösteriyor.

AĞAÇLAR KURUYOR
Asıl acı noktalardan biri de, neredeyse her alanına beton dökülen ve bu nedenle de çok eleştirilen proje sonrasında, Hamamyolu’nda mevcut ağaçlardan da bazılarının kurumaya başlaması. 2Eylül, daha önce de birçok haberiyle ağaçların kurumaya başladığını gündeme getirmişti. Ancak geçen zamanda bu ağaçlar için hiçbir yetkili kurumun harekete geçmemiş olması da tepki topluyor. Uzmanlar, bölgede toprağın üzerine dökülen betonun ve yapılan çalışmalarda ağaçlara verilen zararın ağaçlardaki kurumaya neden olmuş olabileceğini ifade ediyor.

BU AĞAÇLAR NEDEN KURUYOR?
Hamamyolu’nda kurudukları gözle görülür şekilde ortada olan bu ağaçların neden kuruduğunun araştırılıp araştırılmadığı merak konusu. Ayrıca bu ağaçların kurumasının önüne geçilmesi için hiçbir çalışma yapılıyor mu o da merak ediliyor.

MHP: Sorumlusu belediye başkanı 

Hamamyolu’nda ağaçların kurumasına bir tepki de MHP Odunpazarı İl- çe Başkanı Ali Rıza Kahveci’den geldi

MHP Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Rıza Kahveci, Hamamyolu’nda kuruduğu görülen ağaçların fotoğraflarını sosyal medyadan payla- şarak, “Hamamyolu’nda kuruyan ağaçların sorumlusu belediye başkanından kurtulmaya 7,5 ay kaldı. Az daha sabır Odunpazarı” diye yazdı.

 

Resim - 17893_1_l.jpg
Resim - 17893_5_l.jpg
Resim - 17893_6_l.jpg
Resim - 17893_7_l.jpg

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar