25 Nisan 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

5 AYDA BİTECEKTİ 5 YILDA BİTTİ! Burası da yakışıyor mu?

Tepebaşı Belediyesi eski Meclis Üyesi Seyfullah Yıldırım, Tepebaşı Belediyesi tarafından Çamlıca Mahallesi Ertuğrulgazi Caddesi kenarına yapılan ve dün akşam açılışı gerçekleştirilen Çamlıca Parkı ve Deneyimli Kafe’nin yapımının beş yıl sürdüğünü, eksiklerine rağmen açıldığını, açılan parkın karşısında bulunan Şehit Piyade Kumanda Er Savaş Kubaş Parkının ise perişan halde bulunduğunu ileri sürdü.

5 AYDA BİTECEKTİ 5 YILDA BİTTİ!

Tepebaşı Belediyesi’nin mahallelerinde açılışını yaptığı parkın yapımına beş yıl önce başlandığını hatırlatan Yıldırım “Parkın yapımına beş yıl önce başlandı ve beş aylık bir hedef konuldu. Ancak beş yılda bile tam bitirilemedi. Eksiklerine rağmen dün akşam parkın açılışı gerçekleştirildi. Parkın ağaçlarını neden daha önce dikmediklerini doğrusu merak ediyoruz. Ağaçların dikimi son zamanda yapıldı ama halen eksikler olduğu göze çarpıyor. Diğer yandan üzeri kapatılmış yerler var. Yani o alanlara bir şeyler yapacaklar. Örneğin bir yere muhtemelen Atatürk büstü dikecekler ama onu da henüz yapmamışlar. Yine ne yapıp ettiler; 5 yıl önce bitmesi gereken parkı bir seçim öncesinde açmak için geciktirdiler de geciktirdiler. Neyse ki seçim yaklaştı da parkımız açıldı” ifadeleriyle tepkilerini dile getirdi.

ŞEHİDİMİZİN İSMİNİ TAŞIYAN PARK PERİŞAN DURUMDA!

Tepebaşı Belediyesi’nin 5 ayda bitirmeyi taahhüt ettiği bir parkı 5 yıl sonra açmasından daha büyük bir komedinin ise yine aynı bölgede, açılışı yapılan parkın tam karşısında bulunan bir başka parkın Çamlıca ve Eskişehir’e yakışmayacak, bir bakımsızlık ve ilgisizlikte bulunması olduğunu belirten Seyfullah Yıldırım şöyle konuştu:

“Buraya bir park yapıyorsunuz. Güzel. Tamam, çok geciktiniz ve bazı eksiklere rağmen açılışını da yaptınız. Vatandaş gelecek seçimden önceki şu son bayramda gezebilsin istiyorsunuz. Bunlar anlaşılabilir şeyler her şeye rağmen. Ancak anlamakta güçlük çektiğimiz husus, tam karşıda bulanan, şehidimizin ismini taşıyan Savaş Kubat Parkı’nın perişan bir halde bulunması.  Orada çok daha büyük bir park var. Ama o parkın bakımı bir türlü yapılmıyor. Gezen herkes ne kadar perişan olduğunu görebiliyor. Bir şehidimizin ismini taşıyan böyle bir parkın bakımının özenle yapılması gerekirdi ama ne yazık ki Tepebaşı Belediyesi adeta o parkı unutmuş durumda. Parkın ne halde olduğunu görüyorsunuz işte, bir şey demeye de gerek yok. Başkan Ahmet Ataç dün yeni parkın açılışını yaparken Çamlıca’ya çok yakıştığını söyledi. Merak ediyoruz acaba Şehit Savaş Kubat Parkı da şu halde Çamlıca ya çok yakışıyor mu?”

eskisehirdenhaberler.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar