23 Nisan 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Odunpazarı Belediyesi BASIN PARKI’NI DA KURUTTU!

Her tarafına beton döktüğü Hamamyolu’nda çok sayıda ağacı kurutan Odunpazarı Belediyesi’nin Basın Parkı’nda da çok sayıda ağaç kurudu. Belediye ağaçlara bakmayı bilmiyor mu, bu ağaçlar neden kurudu?

CAN HACIOĞLU - Hamamyolu Caddesi’nde uygulanan projede ağaçların kesilmesi, yeşile ve ağaçlara zarar verilmesi nedeniyle çok eleştirilen Odunpazarı Belediyesi’nin Osmangazi Mahallesi’ndeki Basın Parkı’nda da çok sayıda ağacın kuruması dikkat çekiyor.

YENİ DÜZENLEME YAPMIŞTI
Odunpazarı Belediyesi, Osmangazi Mahallesi’ndeki Basın Parkı’nda yeni bir düzenleme yapmış, parka yeni bir görünüm vermişti. Belediyenin yaptığı düzenlemeler ile parka canlılık gelmişti ama, şimdi parktaki birçok yaşı büyük ağacın kurumuş olması dikkat çekiyor.

Resim - 17998_2_l.jpg

MAHALLE HALKI TEPKİLİ
Hamamyolu’nda olduğu gibi Basın Parkı’ndaki çok sayıda ağacın kurumaya başlamasına anlam verilemiyor. Mahalle sakinleri yaşanan duruma tepki göstererek, “Bu ağaçlarla ilgilenilmiyor mu, bu ağaçlar neden kuruyor” diye soruyor.

Resim - 17998_3_l.jpg

YANLIŞ BAKIMDAN ÖTÜRÜ MÜ
Basın Parkı’ndaki ağaçların kurumasıyla ilgili de çeşitli yorumlar yapılıyor. Hamamyolu’nda ağaçların kurumasına, toprak zemin yerine çok fazla beton dökülmesi ve ağaçların köklerine zarar verilmesi gösteriliyor. Öte yandan Basın Parkı’nda Hamamyolu’ndaki gibi bir beton çalışması yapılmadı, ancak belediye yetkililerinin yanlış bakım ve uygulamalarının ağaçlarına kurumasına neden olabileceği, fazla sulama yapılmasının da ağaçların köklerine zarar verebileceği ifade ediliyor. Bu konuda yetkililerin ne söyleyeceği merak konusu.

Resim - 17998_4_l.jpg 

BİR ZAMANLAR YEMYEŞİLDİLER
Bir zamanlar tüm ağaçların yemyeşil olduğu Basın Parkı’nda, neredeyse kuruyan ağaçların sayısı canlı ağaçların sayısını geçti. Çok sayıda çam ağacının neden kuruduğu merak ediliyor.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar