25 Nisan 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SEYİTGAZİ BELEDİYESİ’NDEN ABD MALLARINA BOYKOTA DESTEK

SEYİTGAZİ BELEDİYESİ’NDEN ABD MALLARINA BOYKOTA DESTEK
  • 18 Ağustos 2018 Cumartesi
  • 1127 kez okundu

Seyitgazi Belediyesi ABD’nin Ülkemize yönelik yaptırım kararının ardından belediyenin yatırım ve hizmetlerinde ABD menşeili ürün kullanılmaması için aldığı kararı tüm sosyal tesislerinde de uygulamaya koydu.

Seyitgazi Belediyesi ABD'nin Türkiye'ye yönelik uyguladığı yaptırım kararının ardından ABD ürünlerinin kurum içerisine alınmaması ve kullanılmaması kararı aldı.

ABD’nin Ülkemizin ekonomik bağımsızlığına saldırdığını, bunun bir memleket meselesi olduğunu belirten Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın Amerikan ürünlerini Seyitgazi Belediyesi olarak boykot ettiklerini açıkladı. Seyitgazi Belediyesi’nin çalışmalarda ve hizmetlerinde, sosyal tesislerinde ABD menşeili gıda ve içecekler başta olmak üzere tüm ürünleri boykot edip raflardan kaldırdıklarını belirterek, “ Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ürünlerini boykot çağrısı sonrası bizde belediye olarak uluslararası hukuk normlarını hiçe sayan, ekonomik bağımsızlığımıza saldıran ABD’nin ürünlerini ilk günden boykot ettik. Bu konuda tüm birimlerimizde gerekli talimatımızı yerine getirdiler.  Kurum dışında da belediyemizin sahip olduğu tüm sosyal tesislerimizde ABD menşeli ürünlerin kullanılmaması yönünde aldığımız kararımızı uyguladık. Bu Milli davamıza aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Ülkemizin ekonomik bağımsızlığına saldıranlara karşı dimdik ayaktayız. Gün birlik günüdür. Gün Türkiye sevdasında, vatan için, millet için, memleket için tek yürek olma günüdür. Allah’ın izniyle biz kazanacağız. Tüm hemşehrilerimle aynı duyarlılıkta yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz” diye konuştu.
 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar