17 Haziran 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ELALEM Neler Yapıyor: Okul servisi sorgulama sistemini hizmete soktu

Kentimizde bir çok uygulama maalesef bir çok ilden yıllarca sonra akıllara gelip uygulamaya konuluyor. Yıllar önce bir çok ilde uygulamaya konulan Çöpten Elektrik üretme işi nihayet bu yıl akıllara geldi ve bir dönüşüm tesisimiz oldu.  Bir çok ilde duraklarda araçların geliş gidiş saatleri gibi dijital bilgilendirme hizmeti yıllardır veriliyor. Daha bu yıl BEBKA dan destek alarak yapmayı düşünebildik, şuan test aşamasında.

Bir çok ilde otoebüslerde mobil şarj üniteleri, wifi standart sunuluyor. Biz hala bunu hali hazırda aktif hale getiremedik. Klimalı duraklar, kitap okunabilir, telefon şarj edilebilir bir çok bırakın ili ilçe de hayata geçirilmiş biz de bir tane örneği hala yok.

Bir çok ilde yan yollar, alternatif güzergahlar hizmete alınmış, ulaşım sistemi alt geçit, üst geçitlerle desteklenmiş biz hala tramvay öncemi geçsin, sonra mı geçsin peşindeyiz.

Son günlerde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle önceliği yerel hayata hizmet olan belediyelerin bazılarında ulaşım ücreti indirimi, su ücretinde tarife indirimleri yapılırken Biz hala ZAM gerekçesine uygudurulan kılıflara inanmaya çabalıyoruz.

Bir çok ilde hayatın yoğun olduğu zamanlar da trafiği rahatlatmak vatandaşa destek olmak için teyakkuz halinde vatandaşı toplu ulaşıma yönlendirme çalışmaları yaşanırken Biz yine okulların açılmasına günler kala ANA TRAFİK arterinin birini trafiğe kapatarak bugünü karşılıyoruz.

Bir çok konuda iyi olduğumuzu göstermek için ısmarlama çalışmalarla kendimizi mutlu hissediyor. Ancak konu uzmanı yerel sivil kuruluşların yaptığı açıklamalarla gerçeklerle yüzleşmekte zorlanıyoruz. Bir zamanlar yarıştığımız illerin ilçeleri ile yarışır hale gelen durumumuzu, Türkiye ekonomisinde 6. sıralarda olup 26 sıralara gerilediğimizin nedenleriyle yüzleşmiyoruz.

Dijital dönüşüm tüm dünyada en önemli değişim olmuşken En son Türkiye genelinde yapılan bir araştırmada 74. sırada olduğumuz gerçeğiyle yüzleşemiyoruz.

Okulların açılmasıyla tekrar hayatımıza ve trafiğimize aktif olarak girecek Okul Servisleri ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi güzel bir çalışmayı hayata geçirdi.

İBB, bu yıl ilk defa devreye aldığı hizmetle servis araçlarını, servis şoförlerini ve servis ücretlerini internetten sorgulama imkanı sunuyor

KAYITLI ŞOFÖR SORGUSU

İstanbul Büyük Büyükşehir Belediyesi tarafından yıl ilk defa hayata geçirilen yeni bir uygulama ile veliler, https://tuhim.ibb.gov.tr/ adresinden servis sorgulaması yaparak servisler hakkında tüm bilgileri ve servis ulaşım ücretlerini öğrenebilecek. Siteye giren veli karşısına çıkan “KAYITLI ŞOFÖR SORGULAMA’’ ile şoför bilgilerine ulaşarak şoförün sistemde kayıtlı olup olmadığını öğrenebilecek. Şoför sisteme kayıtlı ise; “Servis Taşımacılığında Şoförlük Yapmaya Uygundur” ibaresi ekranda görünecek.

İBB, okul servisi sorgulama sistemini hizmete soktu

KAYITLI SERVİS ARACI SORGULAMA ile servis hizmeti alınan aracın hangi şahıs veya firma adına kayıtlı olduğunu ve servis yapmaya uygun olup olmadığını öğrenilecek. Araç sisteme kayıtlı ise; firma/taşımacı ismi ile birlikte “Servis Taşımacılığı Yapmaya Uygundur” ibaresi ekranda görünecek.

OKUL SERVİS ÜCRETİ HESAPLAMA ile okul türü seçildikten sonra başlangıç ve bitiş noktaları harita üzerinden işaretlenerek UKOME tarafından belirlenen ücret tarifesi üzerinden okul servis ücretleri hesaplanabilecek. Ücret hesaplaması yapılırken okul türü olarak “okul öncesi, ilkokul ve ortaokul” seçilmesi durumunda sistem tarafından, ücrete otomatik olarak %35 rehber personel ücreti de ilave edilerek veliler bilgilendirilecek.

SORGULAMA EKRANINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar