20 Nisan 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’in Modern DURAKLARI !.. İş başa düştü

Eskişehir’in Modern DURAKLARI !.. İş başa düştü
  • 13 Eylül 2018 Perşembe
  • 1430 kez okundu

Türkiyede bir çok ili bırakın ilçede bile modern klimalı kapalı duraklar hizmet vermeye başlamışken Eskişehirin durakları çağdışı görüntüleri ile tepki toplamaya devam ediyor. Kimi yerde bir direk üstünde, kimi yerde üstü açık yazın sıcakta kışın soğukta yağmur altında duraklar yanında bazı yerlerde esnafın çıkardığı tabure ve koltuklarda vatandaşlar bekliyorlar. Kimi yerlerde İstikbal gazetesinin haberinde olduğu gibi vatandaşlar kendi imkanları ile eski çekyatlarla, tahtalarla durak ihtiyaçlarını kendileri çözmeye çalışıyorlar.

İş başa düştü

Sütlüce Mahallesi’nde belediye otobüslerinin yoğun olarak geçtiği bölgeye durak yapılmayınca vatandaş çözümünü üreterek, kendi durağını kendi yaptı.  Mahalle halkı yaşlı, hamile ve çocuklu kadınlar toplu taşıma aracı beklerken zorlanmasın diye tahtadan bank koydu.


Eskişehir’de bir mahalle de yaşanan görüntü şaşırttı. Sütlüce Mahallesi’nde belediye otobüslerinin yoğun olarak geçtiği bölgeye durak yapılmayınca vatandaş çözümünü üreterek, kendi durağını kendi yaptı.


Sütlüce Mahallesi sakinleri büyük bir dayanışma örneği göstererek kendi sorunlarına çare oldu.


Mahalle halkı yaşlı, hamile ve çocuklu kadınlar toplu taşıma aracı beklerken zorlanmasın diye tahtadan bank koydu. Bazı kişilerin de bankın yanına konulan taşlara oturarak araçları beklediği görüldü. Yaşlı bir vatandaşın otobüs beklerken oluşturduğu görüntü, “Modern şehre yakışmadı” yorumlarına neden oldu.


Öte yandan vatandaşlar Sütlüce Mahallesi’nden geçen 51 numaralı otobüsün geç saatlere kadar faaliyet göstermesini istiyor. Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne giden aracın gece 11’e kadar çalışmasını isteyen vatandaşlar, “Acil bir durum olunca çocuklarımızı hastaneye götüremiyoruz. En azından otobüsler gece 11’e kadar çalışabilir. Buradan yetkililere sesleniyoruz. Herkesin özel arabası yok. Bu da mahalle için önemli bir araç. En azından geceye kadar çalışırsa otobüs bizler de rahatlarız” diyor.

istikbal gazetesiGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar