18 Haziran 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Yarım Kalmasın Diyecekler Galiba: BİTMEYEN OTOPARKA YENİ İHALE

Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı’nda iki yıl önce bitmesi gerekirken halen bitmeyen otopark için şimdi de ikmal inşaatı ihalesine çıktı. Bu defa biter inşallah!

Murat Atikel - Büyükşehir Belediyesi, tarihi Odunpazarı bölgesinde sözleşmesine göre Ağustos 2016 bitip açılması gerekirken, halen bitmeyen katlı otopark inşaatı için “ikmal inşaatı”, yani tamamlama ihalesine çıktı. Büyükşehir’in turistik bölgenin en büyük ihtiyacı olmasına rağmen yıllardır tamamlayamadığı otopark için yeni ihale 14 Eylül’de yapıldı. İhaleye göre işin bitiş süresi 50 gün, yani yaklaşık 2 ay.

AĞUSTOS 2016’DA BİTECEKTİ
Yıllardır kentin en büyük ihtiyacı olan otoparkları yapmamakla eleştirilen Büyükşehir Belediyesi’nin turizm yoğunluğunun da giderek arttığı tarihi Odunpazarı bölgesinde Şarkiye Mahallesi’nde yaptığı katlı otopark inşaatı yılan hikayesine dönmüş durumda. 2Eylül, 27 Eylül 2016 tarihli haberinde, söz konusu otopark inşaatının ihale sözleşmesine göre Ağustos 2016 tarihinde bitmesi gerektiğini, ancak halen tamamlanmadığını gündeme taşımıştı. 2Eylül’ün haberi sonrasında, inşaatın tabelasındaki bitiş tarihinin üstü kapatılmış, ancak inşaat yine de tamamlanamamıştı.  2Eylül, 7 Mart 2017 tarihinde “Bu bitmiş hali mi” başlıklı özel haberiyle inşaatın halen tamamlanmadığını yeniden gündeme taşımıştı.

İKİ YILI GEÇTİ BİTMİŞ DEĞİL
İnşaatın bitmesi gereken Ağustos 2016’nın üzerinden iki yıldan fazla süre geçti, ancak inşaat halen tamamlanabilmiş değil. Odunpazarı’ndaki otopark ihtiyacı her geçen gün artarken, geçen zaman içinde Büyükşehir Belediyesi sadece gelen tur otobüsleri için bir otopark alanı açtı, ancak bölgedeki otopark eksikliği artarak devam ediyor, bölgeye gelen turistlerin de en çok şikayet ettikleri konunun başında geliyor.

BU SEFER BİTER İNŞALLAH
Büyükşehir Belediyesi’nin 5 katlı otoparkın ikmal inşaatı, yanı tamamlanabilmesi için yaptığı yeni ihale 14 Eylül’de yapıldı. İhale kapsamında, inşaatın tamamlanmayan bölümlerinin, elektrik tesisatı, asansör gibi kısımlarının yapılacağı ifade ediliyor. İhale şartnamesinde işin bitiş süresi 50 gün olarak belirtilirken, inşaatı ne zaman biteceği merak konusu. Bölgede oturan vatandaşlar, inşaatın bir an önce tamamlanıp açılmasını istediklerini, sokakların her geçen gün daha fazla araçla dolduğunu ifade ediyor.

AÇILSA BİLE YETECEK Mİ?
Uzmanlar, tarihi Odunpazarı bölgesinde 3 yıl öncesine göre çok sayıda yeni  müze ve turistik mekanın açıldığını, bölgeye gelen turist sayısının ve trafik yoğunluğunun giderek arttığını belirterek, açılması beklenen 5 katlı otoparkın bölgenin ihtiyacını karşılamakta yine de yeterisiz kalabileceğini belirtiyor.  Temeli Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı törenle atılan Odunpazarı Modern Müze'nin inşaatı da hızla devam ederken, ETİ Göç Müzesi'nin de yakında açılacağı, söz konusu müzelerle birlikte bölgeye gelecek turist sayısının da artacağı ifade ediliyor. Hem bölgede yaşayan vatandaşların, hem de gelen turistlerin en çok şikayet ettiği konuların başında otopark eksikliği geliyor.

>> SEÇİMİ Mİ BEKLİYOR

 



Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar