20 Haziran 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİRLİNİN ÜST YAPI İSYANI: Tepkinin böylesi!

ESKİŞEHİRLİNİN ÜST YAPI İSYANI: Tepkinin böylesi!
  • 17 Eylül 2018 Pazartesi
  • 1363 kez okundu

Eskişehir trafik hayatı ve yolları ile ilgili burada defalarca yazı yazdım. Eleştirilerimizi yaptık, önerilerimizi sunduk. Vatandaşların tepkilerine de yer verdik. Şimdi o tepkilerden birini daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Vatandaş Eskişehir’in kasisli, çukurlu, delik deşik yollarını komik bir dille eleştirmiş. O eleştiriyi sizlerle paylaşmak istiyorum:

Eskişehir yollarında şehir içinde dolaşırken 50 tane kasisten çukurdan tümsekten geçiyoruz. Araçlarımız çekirgeye döndü. Artık alışkanlık oldu. Kasislerden geçmediğimiz zaman kasislerimiz ağlıyor. Şehir hastanesinde kasisyoloji bölümü açılmalı. Aylık salıncak rot rulman değiştiriyoruz. Balata disk amortisör zaten dayanmıyor. Sanayide ustalar her hafta gitmediğimiz zaman gönül koyuyor, küsüyor. Doktorlar böbrek taşı için Eskişehir’de araç ile dolaşın diyerek reçete yazıyor. Kasisler tümsekler çukurlar taş düşürüyormuş. Rezillik diz boyu. Büyükşehir belediye başkanı ne iş yapar!

Paylaşım böyle. Okudum, yüzümde hafif bir tebessüm oldu. Ancak Eskişehir’in yollarının halini düşününce de üzüldüm. Vatandaş halı. Şimdilerde bazı yerlerde başlatılan asfaltlama çalışmaları keşke bu kadar geç yapılmasaydı diyor insan.
Bu paylaşıma yapılan yorumlar da var. O yorumları da sizlere iletmek istiyorum:

Gürkan Akay: Her yer köstebek çukuru arabanın lastiği içine giriyor. Eskişehir’de bir tane düzgün sokak cadde bulvar var mı?

Ozan Özçifçi: Memlekette o kadar güzel zift atıyorlar ki asfalt demeye gönlüm el vermiyor. Kırım Caddesine atılan ziftin kuruduğu sabah geçtim, araba yolda dans ediyor.

Murat Başaran: Aynen dediğiniz olay var Emek Mahallesinde kazmışlar 100-150 metre arayla üç çukur. Geri kapatırken aynı seviyede düzlüğü elde edememişler. Araç resmen çarpıyor, vuruyor, çukura öyle çıkıyor.

Uğur Önalan: Sultandere’ye yapılan tramvay ve alternatif bir yol olmaması nedeniyle maalesef vatandaş mağdur. Araçlarımız çok zarar görüyor. Kazılan yollar iş bitene kadar hiç olmazsa biraz düzeltilse ama maalesef belediye umursamıyor. Zaten yapılmakta olan tramvayın da mahallenin iç kısımlarında oturan ahaliye hiç bir faydası olmayacağı kesin…

Mustafa Topallar: 71 Evler mahallesi sokakları yapılan inşaatlarda yol kazılıyor yarım metre. Mezar gibi kalıyor. Rezillik diz boyu…

Gülay Donat Sayar: Derman caddesi, Fatih mahallesinin sokakları berbat durumda her yer çukur.
Suat Akay: Ağzına sağlık hocam…

Murat Tokgöz: Eşşeğin kulağı kırıldı iki gün sonra yaptılar ne yolu yol mu önemli eşşek kulağı mı?

Murat Drc: Aynen öyle çok doğru bakan yok ki

Ayhan Börü: 1999’da tükeniş başladı yakında Kütahya, Eskişehir’i sollayacak az kaldı. Siz hala heykel yapın opera yapın. Arkadaşın tespiti doğru. Sadece Atatürk bulvarı düzgün gerisi hikaye her yer kasis çukur.

Şaban Satıcı: Sabah sabah hiç güleceğim yoktu yaa… Kütahya vazoyla mı sollayacak Eskişehir’i. Adamlar hafta sonu olsun da kaçalım şuradan Eskişehir’e gidip biraz şehir görelim diye can atıyorlar. Kütahya bir asır daha geçemez bizi. Şimdi bedelli askerler gelecek diye seviniyorlar. İnsan görecekleri için. Kendileri durmak istemiyor Kütahya’da ne sollaması. Bu arada heykel demişken o meşhur Vazo da bir heykel…

Gürkan Akay: Şaban Satıcı Kütahya’ya gidip hiç yeni Acilan Bulvar köprü üst geçit alt geçit yan yollar ve trafiği rahatlatmak için yapılanları gördünüz mü?

Mehmet Önel
2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar