25 Mayıs 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sahipsizliğimizin Kanıtı: YETER Kİ ARAÇLARA BİR ŞEY OLMASIN!

Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu Gazi Yakup Satar(Eski Muttalip) Caddesi üzerinde yıllardır kaderi ile baş, başa bırakılan Gümrük lojman binası önüne asılan uyarı pankartı görenleri şaşkına çeviriyor. Yaşanan deprem olaylarında zarar gördüğü gerekçesi ile boşaltılan eski lojman binası etrafına park eden araç sürücülerini uyarı amaçlı pankarta vatandaşlara büyük tepki göstererek “İnsan canı bu kadar önemsizmiş” demektense kendilerini alamadı.


Geçtiğimiz günlerde yeni tramvay güzergâhı nedeniyle kazılan ana cadde girişinde yer alan çok katlı binadan sorumlu olanlar “Park Yapılmaz Doğacak Hasarlardan Apartmanımız Sorumlu Değildir” yazılı bir pankartın asıldığını fark eden Eskişehirliler “Bina yıkıldı, yıkılacak. Yıllar önce hasarlı olduğu gerekçesi ile lojmanı boşaltarak başka bir yere taşıdılar. Havanın aşırı rüzgarlı olduğu günlerde üst katlardan sıvalar yere dökülüyor. Daha öncede bina etrafından geçenlerin üzerine sıvalar düştü. Eski lojman binasından sorumlu olan kişi veya kişiler son olarak araçların düşen sıvalardan zarar görmemesi için girişe bir pankart asarak sorumlu olmadıklarını belirttiler. Bina etrafından geçmekte olan insanlar için ne bir uyarı yapıldı, nede bir önlem alındı. Sadece ön cephesine demirden bir perde çekildi. Tehlikenin de önüne geçilmedi. Her an birisinin kafasına sarkan duvarların beton sıvaları düşebilir. Artık bir an önce gerekli önlem ve tedbir alınarak insanların can güvenliği sağlanmalıdır” şeklinde çağrıda bulundular.

istikbal gazetesiGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar