21 Nisan 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BÜYÜKŞEHİR YOLU YAPMADIĞI İÇİN AÇILAMADI

Eskişehir Şehir Hastanesi’nin açılış müjdesiyle ilgili AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Nabi Avcı, “Hastanemiz uzun süredir hazır durumdaydı ama Büyükşehir’in çözmesi gereken ulaşım sorunu nedeniyle açılamıyordu. Karayolları, tali bir yolla sorunu geçici olarak çözdü. Ankara yolu bağlantısını, Büyükşehir Belediyesi’nin artık istese de yapabileceğini sanmıyorum. 31 Mart yerel seçimi sonrasında yeni Büyükşehir Belediyesi sorunu nihai olarak halledecektir” dedi

Murat ATİKEL- Eskişehir Şehir Hastanesi’nin açılmasıyla ilgili müjdeli haber geldi.  Konuyla ilgili görüştüğümüz, Şehir Hastanesi’nin temelini atan isimlerden AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof.Dr. Nabi Avcı, Eskişehir’e yapılan dev sağlık yatırımının hayırlı olmasını dileyerek tüm emeği geçenlere teşekkür ettiğini belirtti.

BÜYÜKŞEHİR YOLU YAPMADIĞI İÇİN AÇILAMADI
Nabi Avcı, “Şehir Hastanesi zaten uzun bir süredir hazır olarak bekliyordu. Hem hastanenin donanımları, hem de personel ve hizmet içi eğitimleri açısından uzun bir süredir hazır durumdaydı. Ancak Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan ulaşım problemi çözülmediği için, hastaneye ulaşımda sorunlar olacağı düşüncesiyle, geçici olarak da olsa başka bir ulaşım seçeneği devreye girdi” dedi.

KARAYOLLARI GEÇİCİ OLARAK SORUNU ÇÖZDÜ
Acı, “Karayolları Müdürlüğümüz, oraya bir tali yol inşa ederek ulaşımı sağlamış oldu. Ancak asıl ulaşım, Büyükşehir Belediyesi’nin yapması gereken, çevreyoluna bağlantı ile sağlanması gerekiyor. Fakat Büyükşehir Belediyesi, o yol için gerekli istimlakların bazılarını yapmaya yanaşmadığı için sorun yaşanıyor ve yapmıyor. Benzer bir sorun yeni stadyumun yolları için de yaşandı, biliyorsunuz. Büyükşehir Belediyesi yeni stadyumun yollarını da yapmamıştı. Burada da aynı şey olmasın diye Karayolları Müdürlüğü bir tedbir aldı” dedi.

SADECE TRAMVAYLA HASTA TAŞINMAZ
Hastaneye ulaşım konusunda nihai çözümün, Büyükşehir Belediyesi’nin yapması gereken Ankara yoluna bağlantı yolu olduğunun altını çizen Nabi Avcı, “Gerçi Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, oraya tramvay hattı uzattıklarını söyleyerek, sorumluluklarını yerine getirmiş gibi davranmaya çalışıyorlar. Ama, hastaneye tramvayla hasta taşınmaz. Tramvay hattı ancak belki ziyaretçi taşınması için kullanılabilir. Zaten anladığımız kadarıyla tramvay durağı da hastaneye uzak bir şekilde planlanmış” dedi.

NİHAİ OLARAK “YENİ BÜYÜKŞEHİR” ÇÖZECEKTİR
Nabi Avcı, “Dolayısıyla önümüzdeki günlerde ulaşımda çok büyük zorluklar yaşamayacağız. Ama oluşabilecek ulaşım sorunlarının nihai çözümü, gerekli istimlakların yapılıp Ankara yoluna paralel yolun yapılması ve ulaşımın problem olmaktan çıkarılmasıdır. Artık 31 Mart 2019’da da yerel seçimler olacak. Büyükşehir Belediyesi’nin bu saatten sonra istese bile bu işi yapabileceğini zannetmiyorum. İnşallah 31 Mart’ta yerel seçim sonrası yeni Büyükşehir Belediyesi bu sorunu da halledecektir” dedi.

27 Ekim’de taşınıyor 30 Ekim’de açılıyor

İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge, Eskişehir Devlet Hastanesi’nin Eskişehir Şehir Hastanesi’ne 27 Ekim’de taşınmasına başlanacağını, 30 Ekim’de açılışla hizmete geçeceğini söyledi.Bilge, Eskişehir Şehir Hastanesi’nin, Eskişehir’e yapılmış en büyük sağlık yatırımlarından biri olarak sağlıkta hizmet kalitesini üst düzeye çıkaracak, bölgenin en ileri sağlık merkezlerinden birisi olacağını belirterek, “Hastalarımız bir veya iki kişilik odalarda ve nitelikli yataklarda içerisinde banyo ve tuvalet olacak şekilde hizmet alacak” dedi. Bilge, Eğitim Araştırma Hastanesi ünvanlı Eskişehir Şehir Hastanesi'ne, Eskişehir Devlet Hastanesinin 27 Ekim’de taşınmaya başlanacağını, 30 Ekim’de de açılışı yapılarak poliklinik ve acil yatan hasta hizmeti verilmeye başlanacağını kaydetti.

 

2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar