18 Ağustos 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bu Nasıl Sorumsuzluk? Tramvay Çalışmasında Büyük İHMAL

Tramvay hat uzatmaları sırasında yetersiz önlemler nedeniyle yaşanan kazalardan ders alınmamışa benziyor. Devam eden tramvay çalışmalarında alınan önlemlerin yetersiz olması trafiği tehlikeye düşürüyor. Eskişehirden Haberler sitesinde yer alan haberde yaşanan sıkıntı konusunda bilgi verilerek yetkililer uyarıldı.

Eskişehir'de tramvay hattının yapıldığı bulvarda bir metrelik çukur ve iş makinesinin hiçbir önlem almadan yolun ortasında bırakılması birçok sürücü için tehlike oluşturdu. Vatandaş uzunca bir süre yolda önlemi kendisi almak zorunda kaldı.

AÇIK YOLDA HİÇ BİR ÖNLEM ALMADAN ÇUKUR VE İŞ MAKİNESİ BIRAKTILAR

Eskişehir'de Şehir Hastanesi'nden geçerek Sultandere Mahallesi'ne kadar ulaşan tramvay hattının yapımı tüm hızıyla sürerken inşaatı yapan firma yetkili ve çalışanlarının yeterli önlemi almaması sürücülerin büyük tehlike yaşamalarına ve vatandaşın tepkisine neden oldu.

Dün akşam saatlerinde çalışmaları sonlandıran firma yetkili ve çalışanları, borular döşedikten sonra üzerlerini toprakla kapattılar. Ancak bir bölümün toprakla kapatılması ve hemen aynı yerde bir iş makinesi unutuldu. Selami Vardar Bulvarı'ndan Sultandere istikametine giden sürücüler, Taşıyıcılar Kooperatifi ayrımın olduğu yerden ilerlerken birden bire toprağı tam kapatılmamış bir alana girip hem bir metrelik çukur hem de son anda fark edilen iş makinesi ile karşılaştılar. Çukuru ve iş makinesini son anda fark ederek kaldırıma direksiyonlarını kıran sürücülerin araçlarında tamponlar kırıldı. Tehlikenin farkına varan sürücüler hemen önlem almaya ve diğer sürücüleri uyarmaya başladılar. 

VATANDAŞ CEP TELEFONUNU KULLANARAK SÜRÜCÜLERİ YÖNLENDİRDİ

Bölgede yaşanan olayı cep telefeonu ile kaydeden Ahmet Koyuncu isimli vatandaş "Şehir merkezinden mahalleye doğru ilerliyorduk. Birden topraklı bir yola girdik, araba yalpaladı. Hemen az ileride bizi uyaran arkadaşlar varmış. Onların işaretlerini fark edip sağa kırdık. Arabamız kaldırıma çıktı. Tamponu zarar gördü. Bizim gibi birçok araba zarar gördü. Allah göstermesin zincirleme bir trafik kazası bile işten değildi. 

Biz insanlık görevimizi yaptık. Zabıtayı aradık, ulaşamadık. Sonra polisi aradık. Polis bir saat kadar sonra geldi. Onlara yolda çalışma yapıldığını ancak çalışma sonrasında hiçbir önlem alınmadığını, sürücülerin Taşıyıcılar Kooperatifi ayrımını geçtikten hemen sonra toprak yol, 20 metre kaadr ileride de 1 metrelik çukur ve iş makinesi ile karşılaştıklarını, şans eseri şu ana kadar kaza olmadığını öğrendik. Sonra cep telefonlarımızı da kullanarak sürücülere işarette bulunduk ve onları hemen biraz sonra Taşıyıcılar Kooperatifinin bulunduğu alana girip biraz ileriden tekrar bulvara çıkan tali yola yönlendirdik. Bir saat 45 dakika kadar ben burada arkadaşlarımla birlikte sürücülere yardımcı olduk. Daha sonra polislerimiz geldi. Onlar da durumu görünce hayretler içerisinde kaldılar. Hemen orada önlem aldılar. Önce sürücülerin Taşıyıcılar Kooperatifinin bulunduğu alandaki tali yola yönelmeleri için dubalar koydular. Daha sonra sürücüler için çok daha uygun bir alternatif için arayışlara başladılar. Sonrasında ne olduğunu bilmiyoruz. Ancak biz oradan polislerimiz geldikten ve önlem aldıktan sonra ayrıldık. 

SABAH ÇUKURUN ÖNÜNE MICIR DÖKTÜKLERİ GÖRÜLDÜ

Tramvay inşaatını yapan firmanın daha dikkatli olması lazım gelir. Burada herhangi bir insanımız iş makinesine toslasa, hayatını kaybetse hiç umulmadık tepkilerle karşılaşabilirlerdi. Allah korudu. Biz de arkadaşların uyarısı ile son anda kaldırıma çıkarak iş makinesine toslamaktan ve çukura düşmekten kurtulduk!" diye konuştu.

Ahmet Koyuncu bugün öğle saatlerinde aynı yere gidip tekrar video çekti. Bu arada polisin önlem alıp trafiği karşı şeride aldığı, iş makinesinin önündeki çukurun önüne ise mıcır-toprak döküldüğü görüldü.

eskisehirdenhaberler.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar