20 Mart 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Fuar bilmecesi!

Kaymakamlığın tanıtım ve konser için izin verdiği yöresel ürünler pazarında satış yapılınca devreye belediyeler girdi. Önce Büyükşehir Belediyesi, ardından Tepebaşı Belediyesi mühür vurarak satış yapılmasına izin vermemesine rağmen yöresel pazarda faaliyetler devam etti. Belediyeler etkinlik ile ilgili yarın savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Eskişehir’de TCDD’ye ait açık otopark alanına ‘Engelsiz Anadolu Günleri’ adı altında açılan ve 72 ilin yöresel ürünlerin satıldığı standlar kuruldu. Standlarda satış yapılamayacağını belirten belediye zabıtaları iki kez mühürleme işlemi yaptı. Buna rağmen satışlar yapılınca belediyeler de savcılığa suç duyurusunda bulunmak için hazırlık başlattı.

Eskişehir’de Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD)’na ait açık otopark alanına ‘Engelsiz Anadolu Günleri’ adı altında açılan ve 72 ilin yöresel ürünlerin satıldığı fuar çadırı açıldı. Alanda önceki gün akşam saatlerinde Büyükşehir Belediye Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından mühürlenerek satışlar durduruldu.

ESNAFIN TEPKİSİNE NEDEN OLUYOR
Eskişehir esnafı başta olmak üzere esnaf dernek ve oda yöneticilerinin de büyük tepkisine neden olan yöresel ürünler fuarına katılan firmalar dün sabah saatlerinde belediyenin mührünü sökerek yeniden tezgâhlarını açtı.

İKİ KEZ MÜHÜRLENDİ
Engelli Hakları ve Erişebilirlik İzleme Denetleme Derneği, Ortopedik Özürlüler Dayanışma Derneği ile tarafından geçtiğimiz Perşembe günü eski ambarlar mevkiinde kurulan yöresel ürünler fuarı, dün sabah saatlerinde önce Büyükşehir Belediyesi Zabıtasının ardından Tepebaşı Belediye Zabıta Müdürlüğü görevlileri tarafından ikinci kez mühürlendi. Mührü tekrar sökerek satış yapmaya başlayan fuar katılımcıların hakkında bu kez Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi. Konu ile ilgili yetkililerden edinilen bilgilere göre, Yöresel ürün fuarında satış izni olmadığının ve bu nedenle mühürlendiği öğrenildi.

YASAL İZİNLERİ YOK!
Belediye yetkilileri “Açılan yöresel ürün fuarı Tepebaşı ilçe kaymakamlığından sadece tanıtım ve konser düzenlemek için izin almış. Fuarda ürün satışının yapılması için gerekli hiçbir yasal işlem alınmamış. Bu nedenle önce Büyükşehir ardından da bölgeden sorumlu olan Tepebaşı Belediyesi tarafından satışlar durduruldu. İkinci kez mühürlenmesine rağmen ürün satışına devam eden fuar düzenleme komite üyeleri ile firmalar hakkında Cumhuriyet Savcılığına belediyelerimiz avukatları aracılığı ile suç duyurusunda bulunacağız” şeklinde açıklamada bulundular.

istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar