20 Mart 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

MALİYETİNİ BİZ DÜŞÜRDÜK

Adem Kara: Cumhuriyet Parkı, Büyükşehir Meclisi’nde oybirliği ile geçen imar değişikliği ile yüksek kamulaştırma külfeti olmadan yapılabildi. Odunpazarı Belediyesi inşallah, harcanmayan o maliyetle yeşil alanları artırır

Odunpazarı Belediye Meclisi’nin önceki akşam gerçekleşen toplantısında, CHP’li meclis üyeleri belediyenin Gökmeydan’da açtığı Cumhuriyet Parkı nedeniyle Belediye Başkanı Kazım Kurt ve emeği geçenlere teşekkür ederken, AK Parti grup başkan vekili Adem Kara, AK Parti’nin çoğunlukta olduğu Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kabul ettiği imar planı değişikliği ile parkın daha az maliyetle yapılabildiğini hatırlattı ve “Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki arkadaşlarımıza da teşekkür ederiz” dedi.

KAMULAŞTIRMA EDELi ÇOK YÜKSEKTI
Odunpazarı Belediye Meclisi’nde, Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı gerçekleştirilen parkla ilgili konuşan AK Parti grup başkan vekili Adem Kara, “Gökmeydan’da Cumhuriyet Parkı olarak bir park yapıldı. Burada altını çizmek gerekiyor. Cumhuriyet Parkı’nın bulunduğu yer yıllardır atıl durumda kalan, yeşil alan ama kamulaştırma bedeli çok yüksek bir arsaydı. Odunpazarı ve Büyükşehir meclislerinde yapılan imar değişikliği ile Odunpazarı Belediyesi büyük bir külfetten, kamulaştırma maliyetinden kurtarıldı. Belki şimdi yapılan masraftan 2-3 kat daha fazla maliyet olacaktı” dedi.

İNŞALLAH, BELEDIYE YEŞiL ALANLARI ARTIRIR
Adem Kara, “Büyükşehir Meclisi’nde de oybirliği ile geçti. Bu anlamda Büyükşehir Meclisi’nde katkı sağlayan tüm arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz. Belediyemiz inşallah, burada harcamak zorunda kalmadığı kamulaştırma maliyetiyle Odunpazarı’nda daha çok yeşil alan oluşturur, yeşil alanları artırır” dedi.

MiLYONLUK HAVUZ YAPMIŞTI
AK Partili meclis üyelerinin de verdiği destekle yapılan imar değişikliği ile belediyenin yüksek kamulaştırma maliyetinden kurtulduğu belirtilen Cumhuriyet Parkı’na Odunpazarı Belediyesi, oyunlu süs havuzu yaptırmış, süs havuzunun maliyetinin 1 milyon 300 bin lira olduğunu kamuoyu 2Eylül’den öğrenmişti.

 

Resim - 21081_1_l.jpg

>> MİLYONLUK HAVUZGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar