23 Nisan 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Çalıştaylarda Kalan Bisiklet İçin de Park Sorunu Var

Eskişehir geleninin düz yapısı nedeniyle yıllar önce ağırlık olarak kullanılan bisiklet artık yoğunlaşan trafikle birlikte ve üretilemeyen bisiklet yolları nedeniyle kullanım konusunda oldukça sınırlı kalmaya adeta mahkum ediliyor. Sık sık çalıştay ve çeşitli etkinlikler yapılarak bisiklet severlere gülücükler dağıtılıyor olsa da bu konuda atılmış ciddi adımlar hala yok. Tıpkı araç otopark sorunu gibi bisiklet ve motosikletlerin de park sorunu var. Kent içinde bir çok noktada bisitlerini bırakacabilecek bir yer bulamayan bisiklet kullanıcıları elbette uygun olarak buldukları yerleri kullanmak durumunda kalıyorlar.

Ortaya çıkan görüntüler de tıpki kaldırımlara, yollara serpiştirilen otomobillerin neden olduğu karmaşaya benzer bir görüntü. Elbette bisiklet kullanıcıları da bu konudan mutlu değiller ve onlarda bunun için bir çözüm üretilmesini bekliyorlar.

Ortaya çıkan bu görüntü kirliliğine de İstikbal Gazetesi sayfalarında yer vermiş. Biz de bu vesileyle bu konuda yapılan çalıştayların artık hayata geçirilecek somut adımlar atılmasını bir kez daha hatırlatmak için fırsat olduğu düşünerek tekrar hatırlatıyoruz. Otomobiller için park üretmek de yeterli kalınamıyor olsada bisikletler için park alanları üretmek de çok zor olmasa gerek..

Güzelliği kapatan çirkinlik 

Şehre ayrı bir güzellik katan, büyük küçük herkesin beğenisini toplayan süs havuzlarının etrafı iki tekerlekli araçların adeta park yeri haline dönüştürüldü.

Halkın yoğun olduğu caddeler üzerine Büyükşehir Belediyesinin kazandırdığı birbirinden farklı heykellerin yer aldığı süs havuzlarının güzelliği yapılan bisiklet ve motosikletler sayesinde çirkin bir manzara kavuşturuldu.

İki Eylül Caddesi Taşbaşı bölgesinde bulunan bir iş merkezi önünde yer alan havuzun etrafına onlarca bisiklet ve motosikletin zincirlerle bağlandığını gören Eskişehirliler “Güzelliği bu araç parkları çirkinliğe kavuşturanlara neden göz yumuyorlar? Yazıklar olsun. Bu çirkinliğe yol açanlara neden izin veriyorlar. Güzelim şehrimize bu çirkinlik yakışmıyor” diyerek sorumluları göreve davet ettiler.

istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar