20 Mart 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Han İlçesi Gökçekuyu Mahalle Camii İbadete Açıldı

Han İlçesi Gökçekuyu Mahalle Camii İbadete Açıldı
  • 7 Kasım 2018 Çarşamba
  • 1575 kez okundu

Han İlçesi Gökçekuyu Mahalle Camii Eskişehir Müftüsünün Katılımı ile İbadete Açıldı

1940’ lı yıllarda yapılan ve ekonomik ömrünü dolduran Eskişehir İli Han İlçesi Gökçekuyu Mahalle Camii yıkılarak yenisi 3 ay gibi kısa bir sürede yapıldı ve İl Müftüsü Bekir GEREK’ in katılımları ile ibadete açıldı.

İl Müftüsü Bekir GEREK törende yapmış olduğu konuşmada; Camilerin Kabe’ nin birer şubeleri ve bizim için yeryüzünde Allah’ın evleri olduğunu belirterek yeryüzünde Allah’a en sevimli olan yerler camilerdir ve yeryüzünün cennet bahçeleridir dedi.

Peygamberimizin Medine’ye hicretinde ilk icraat olarak cami yaptığını vurguladı. Müslümanların o tarihten bu tarihe ihtiyaç duyduğu camiyi yapma konusunda hassas davranmıştır. Özellikle milletimizin camiyi şehrin merkezine yerleştirerek cami etrafında birleşmişler, gönüllerini camide saf tutarak kaynaştırmışlardır. Camileri vatanın tapusu olarak görmüşlerdir.

Gökçekuyu Mahalle Camisini 380.000 TL. ye İl Müftülüğümüzün de katkılarıyla İlçe Müftülüğümüzün himayelerinde, Mahalle Muhtarı Muzaffer DENİZ’ in organizesinde yeniden bugün hizmete açıyoruz.

Başta İlçe Müftüsü Ramazan KARAKAYA, Mahalle Muhtarı Muzaffer DENİZ, camiye en büyük maddi desteği sağlayan Kezban KURNAZ olmak üzere fiiliyattan icraata bu güzel eserin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yüce Rabbim’ den hayırlarının kabulünü diliyorum dedi.

Açılışa İl Müftüsü Bekir GEREK, Han İlçe Müftüsü Ramazan KARAKAYA, Han Belediye Başkanı Erdal ŞANLI, Gökçekuyu Mahalle Muhtarı Muzaffer DENİZ, Gökçekuyu Mahallesi nüfusundan olup başka vilayetlerde ikamet eden vatandaşlar ve çok sayıda mahalleli katıldı.

Yapılan törenin ardından topluca namaz kılınarak dua edildi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar