20 Mart 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kediyi anladık, köpeği anladık da TAY nedir artık!

Kediyi anladık, köpeği anladık da TAY nedir artık!
  • 7 Kasım 2018 Çarşamba
  • 1768 kez okundu

Kıvanç Yılmaz isimli bir Eskişehirli paylaşmış. Alpu Kavşağını geçtikten sonra girdiği yolda gördüğü hayvanı fotoğraflamış altına da, Kediyi anladım, köpeği anladım da tay ne!.. Alpu Kavşağını geçtikten sonra Hilal Plaza’ya varmadan dikkatli olalım” uyarısında bulunmuş.

Son zamanlarda sokaklarda, caddelerde atlar daha fazla görünür oldu. Hatta yaklaşık 2 hafta kadar önce 31 yaşındaki Serkan Kazıklı isimli vatandaş, çevreyolunda otomobili ile işe giderken aniden önüne çıkan ata çarpmıştı. Tamamen hurdaya dönen araçtan mucize eseri yaralı halde kurtulan vatandaş, daha sonra telef olan atın sahibinden ve Büyükşehir Belediyesi’nden şikayetçi olmuştu.

Kazıklı, “Cumartesi günü sabah 06.30'da işe gidiyordum. Hava sisliydi. At birden önüme çıktı otogarın önünde. Başıboştu. Ata çarptım. Gördüğümde fren mesafesi çok kısaydı. Ata çarparak orta refüje çıktım. Emniyet kemerim takılıydı Allah'tan. Emniyet kemeri hayatımı kurtardı. Emniyet kemerinin faydasını gördüm orada. Bu şekilde otogarın orada, 71 Evler’de, Emek Mahallesi tarafından başıboş atlar gezip duruyor. Bizim canımız yandı. Bizden sonra bir servisçinin daha canı yanmış. Orada da iki kişi yaralanmış. Yazık günah. Milletin canı yanıp duramasın. Belediyemiz artık bunları toplasın, bir şey yapsın. Halimi görüyorsunuz işte. Allah daha beterinden korudu” demişti.

Ancak görünen o ki yaşananlardan hiç ders çıkarmıyoruz. Atlar yine cadde ve sokaklarda başı boş dolaşıyor. Gerekli önlemlerin alınması şart. Burada at sahiplerine de büyük görev düşüyor. Atları yayılmaları için sokaklara bırakan at sahipleri, sadece hayvanlarının telef olacağını değil, kaza anında insanların da ölebileceğini hesaba katmalı.
Neyse ki çevreyolunda dolaşan bu tay daha sonra polisin müdahalesi ile yoldan çıkarıldı. Ekrem olgun isimli bir Eskişehirli de o anları fotoğraflamış ve altına da, “At çiftliğine çevre yolumu yaptılar da her zaman bu vakalar oluyor” yazarak tepkisini dile getirmiş.

Gökhan Öztoprak da, “Bu kaçıncı oldu ya hayvana da yazık insanlara da. Çok mu zor toplaması. Belediye ne iş yapar arkadaş. Toplasın götürsün sahibine de ceza yazsın. İlla ölümlü kaza mı yaşanması lazım ya da illa kodaman birinin mi söylemesi lazım” demiş.

Vatandaşın konuyla ilgili endişeleri var. Yetkililer bu tepkileri dikkate alıp bir an önce çözüm için çalışırlarsa sanırım iyi olacak. Ben vatandaşın bu yöndeki talep ve şikayetlerini iletiyorum. Gerisi yetkililere kalmış.

Mehmet Önel
2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar