23 Mart 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“YOL DA, KALDIRIMLAR DA SORUNLU..”

“YOL DA, KALDIRIMLAR DA SORUNLU..”
  • 7 Kasım 2018 Çarşamba
  • 2012 kez okundu

Şehir merkezindeki caddelerinden Asarcıklı Caddesi’nin mobilya mağazalarının olduğu bölümünde kaldırımların ve caddeninin düzeltilmesini isteniyor..

Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘kentsel dönüşüm’ kapsamına alınan ve önemli bir alışveriş merkezi konumundaki Asarcıklı Caddesi’nde kaldırımlar bozuk, sorunlu.. Caddede herhangi bir çalışma yapılmazken, caddede bazı kaldırım taşlarının yerinden kalktığı, yama yapıldığı gözleniyor.. Şehrin önemli caddelerinden birinin bu durumda olması insanları düşündürürken, mobilya mağazalarının çalışanlarından bazıları, “Burada yaşlı insanlar yürürken düşebiliyorlar.. Büyükşehir Belediyesi bu durumu görmemezlikten gelmemeli. Kentsel dönüşüm kararı nedeniyle alt belediye de bir şey yapamadığını belirtiyor.. Durumu kamuoyuna duyurmakta da güçlük çekiyoruz.. Şehrin önemli bir alışveriş merkezinin bu durumda olması nasıl açıklanabilir?” dediler.. Kentsel dönüşüm kararını da eleştiren ve adının açıklanmasını istemeyen bazı esnaf ve mağaza sahipleri de, alınan kararın kendilerini mağdur ettiğini belirttiler.. Buradaki vatandaşlardan bazıları kentsel dönüşüm planı çerçevesinde kimi vatandaşların mağazalarının bulunduğu bir alana birden fazla otel yapılmak istendiğini de söylüyorlar..

Resim altı: Asarcıklı Caddesi’ndeki magaza çalışanları kaldırımların ve yolun durumundan yakınıyorlar...Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar