20 Mart 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bakan Yardımcısı Erdil TEI’yi Ve Anadolu Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

Çeşitli programlara katılmak üzere Eskişehir’e gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, Vali Özdemir Çakacak ile birlikte TUSAŞ Motor Sanayi AŞ'yi (TEI) ve Anadolu Üniversitesi’ni ziyaret etti.

İlk olarak TEI’yi ziyaret eden Bakan Yardımcısı Erdil’e ve Vali Çakacak’a, yapılan çalışmalar hakkında TUSAŞ Motor Sanayi AŞ (TEI) Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit tarafından bilgi verildi.

Ziyarette; Eskişehir Milletvekilleri Harun Karacan, Utku Çakırözer, Metin Nurullah Sazak, Dr. Aslan Kabukçuoğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, İl Jandaröa Komutanı J.Alb. İlhan Şen ve İl Emniyet Müdürü Engin Dinç hazır bulundu.

TUSAŞ Motor Sanayi AŞ (TEI) Genel Müdürü Akşit, tasarımdan parça, modül ve nihai motor üretimine, motor montaj ve testinden bakım ve revizyonuna kadar Türkiye'de modern bir uçak motor sanayi oluşturulması hedefi doğrultusunda yaptığı çalışmalar ve geleceğe yönelik projeler hakkında heyete kısa bir brifing verdi.

Brifingin ardından İçişleri Bakan Yardımcısı Erdil, Vali Çakacak ve beraberindeki heyet, fabrika sahasını gezdi.

TEI’deki ziyaret programından sonra İçişleri Bakan Yardımcısı Erdil ve Vali Çakacak, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’yı makamında ziyaret etti.

Daha sonra Eskişehir programlarını sonlandıran Bakan Yardımcısı Erdil, ilimizden ayrıldı.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar