23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

EN SONUNDA PROJEYİ GETİRDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Gündoğdu için AK Partililerin asıl görüşülmesi gereken proje olduğunu söylediği “Gündoğdu 2” projesini en sonunda meclis gündemine getirdi. Proje mecliste ilgili komisyona havale edildi

Can Hacıoğlu - Büyükşehir Belediye Meclisi’nin son toplantısında, 10 Kasım Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80’inci yılı nedeniyle saygı duruşunda bulunuldu. Mecliste partileri bulunan gruplar adına yapılan konuşmalarda, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün minnet ve özlemle anıldığı ifade edildi.

“MALİ RAPOR VE HESAP ALANLARI HARİÇ”
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Sayıştay denetim raporu ile ilgili de mecliste, Mali rapor ve hesap alanları hariç eleştirilen bir kısım olmadığını söyledi.

TRAMVAYDA YAVAŞLAMA VAR
Gündeme ilişkin maddeler ilgili komisyonlara havale edilirken, toplantıda söz alan Büyükşehir Belediyesi Meclisi Başkan vekili AK Partili Ahmet Yapıcı, “Tramvay seferlerinde yavaşlama eleştirisi var. Ayrıca, Şehir Hastanesi’nde de taksi sıkıntısı olduğu belirtiliyor” dedi. Büyükerşen, tramvayla ilgili, “Hiçbir sıkıntı yok, belki makaslar nedeniyle yavaşlamalar olabilir. En kısa zamanda Sultandere’ye kadar da uzatılacak” dedi.

YENİ ÜYELER SEÇİLDİ
Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği’nden istifa eden Mustafa Önder’in yerine Plan ve Bütçe Komisyonu’na AK Partili meclis üyesi Halil Yavuz, Hukuk ve Yönetmelik Komisyonu’na da AK Partili meclis üyesi Hasan Tahsin Sürü seçildi.


Resim - 21393_1_l.jpg

GÜNDOĞDU 2 PROJESİNİ GETİRDİ
Toplantının sonunda bir konunun daha gündeme alınıp komisyona havale edileceğini söyleyen Yılmaz Büyükerşen, geçen ayki toplantıda da gündeme gelen Gündoğdu kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili Gündoğdu 2 projesinin de hazırlandığını, onun da komisyona gönderilebileceğini söyledi. Proje ile ilgili bir video da meclis üyelerine izletildi. AK Partili meclis üyesi Yaşar Çorapsız söz alarak, “Gündoğdu’da küçük bir alanı dayatmıştınız. Asıl yer burasıydı, şimdi getiriyorsunuz. Biz halkın yararına yapılan her şeyin yanındayız” dedi.

İSMİNİ ŞAŞIRINCA…
Büyükerşen’in “Ben şimdi tartışma açmak istemiyorum, komisyonda görüşülsün, sonra tartışırız” sözleri üzerine Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Akgün, meclis üyesinin sözünün kesilmemesini istedi. Büyükerşen, Zeynep Akgün’e “Emine hanım” diye seslenince, Akgün, “Benim adım Emine değil” dedi. Büyükerşen, “Tamam göbek adın olsun o zaman, Emine Zeynep” diye karşılık verdi.

TARTIŞMA YARATMIŞTI
Gündoğdu projesi geçen ayki Büyükşehir Meclis toplantısında da gündeme gelmiş, Büyükerşen AK Partili meclis üyelerini, Gündoğdu projesini komisyonlarda bekletmekle suçlamıştı. AK Partili meclis üyeleri, Gündoğdu projesinin 3 ayrı projeden oluştuğunu, ancak sadece 1 ve 3’üncü projelerin komisyona getirildiğini, asıl önemli olan Günoğdu 2 projesinin de komisyona getirilmesi ve birlikte ele alınması gerektiğini söylemişti. AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan da yaptığı açıklamada, Gündoğdu 2 projesinin halen komisyona getirilmemiş olmasıyla ilgili eleştirilerde bulunmuştu.

 

2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar