20 Temmuz 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bölgemizde Soğuk Hava Etkili Olacak!

Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden Alınan Habere Göre;

Bölgemizin Bu Hafta Ortasından itibaren Karadeniz Üzerinden Gelen Soğuk Havanın Etkisine Gireceği ve Hava Sıcaklıklarının Hissedilir Derecede Azalacağı Tahmin Ediliyor!

Geçerlilik Periyodu          13.11.2018 12:00 - 16.11.2018 18:00

Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk sahasının (Eskişehir, Bursa, Bilecik, Kütahya) yarından (13.11.2018 Salı) itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.  Halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yarın (13.11.2018 Salı) azalarak  mevsim normallerine, Çarşamba (14.11.2018) gününden itibaren ise  hissedilir derecede (4-8 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor.

Soğuk havayla birlikte; Bursa ve Bilecik'de Perşembe ve Cuma (15/16.11.2018) günleri yağmur, yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı , Eskişehir ve Kütahya'da ise Cuma ( 16. 11. 2018 ) günü  yağmur yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

Bu haftanın ikinci yarısında en yüksek hava sıcaklıklarının; Kütahya’da 5-6, Eskişehir ve Bilecik'te 6-7,  Bursa’da 9-10 derece,  gece en düşük hava sıcaklıklarının ise Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk sahasının iç ve yüksek kesimlerinde 0 derece ve altına düşmesi bekleniyor.

Vatandaşlarımızın ani sıcaklık düşmesinin yaratabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Oluşması Muhtemel Riskler     Buzlanma - Don Olayı

Eskişehir ValiliğiGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar