23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

47 Göçebe Palmiye İçin Yolculuk Zamanı

47 Göçebe Palmiye İçin Yolculuk Zamanı
  • 14 Kasım 2018 Çarşamba
  • 2726 kez okundu

Büyükşehir Belediyesi, 19 yıldır yaz aylarında Köprübaşı, Kentpark ve Bilim Sanat ve Kültür Parkı’na konulan sıcak iklim ağacı olan 47 palmiye, havaların soğumasıyla Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı seralarına taşıdı.
     
Eskişehir'de, yaz aylarında kentin en işlek merkezlerinden biri olan Köprübaşı'nı süsleyen palmiyeler, uzun yıllardır devam eden geleneksel kış göçü için yerlerinden alınarak, bakımlarının gerçekleştirileceği seralara götürüldü.
     
Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz ve sıcak iklim koşullarında yetişen palmiyeleri Haziran ayında büyük saksılarda yerleştirildikleri Köprübaşı’ndaki yerlerinden büyük bir özenle Bobcat ile alınarak traktörlere yüklendi. Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri Köprübaşı’nda 16 olmak üzere, Kentpark ve Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda bulunan toplam 47 palmiyeyi sabitlendikleri yerlerinden alındılar.
     
Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı yetkilileri, palmiyelerin önce bakıma alınacaklarını belirterek, özel olarak hazırlanan seralarda gelecek yaza kadar en güzel biçimde büyütüleceklerini söylediler. Palmiyelerin dışında Eskişehir’de caddeleri ve parkları süsleyen Akdeniz iklimi bitkisi olan zakkumlarda toplanarak, seralara götürüldü. 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar