23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Çakacak, Alpu İlçesinde Yaşayan Vatandaşların Sorunlarını Dinledi

Vali Çakacak, Alpu İlçesinde Yaşayan Vatandaşların Sorunlarını Dinledi
  • 17 Kasım 2018 Cumartesi
  • 2399 kez okundu

Çeşitli programlara katılmak üzere Alpu ilçesine giden Vali Özdemir Çakacak, ‘Vatandaşlarla Buluşma Muhtarlar Toplantısı’na başkanlık ederek, vatandaşlardan gelen talep ve şikayetleri dinledi.

Vali Çakacak'ın başkanlık ettiği toplantıya; Vali Yardımcısı Alper Balcı, Alpu Kaymakamı Ömer Özbay, İl Emniyet Müdür Engin Dinç,  İl Jandarma Komutanı J.Alb. İlhan Şen, İl Müftüsü Bekri Gerek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şennur Azade, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Hikmet Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Alpu Belediye Başkanı Rafet Demirtaş ve ilgililer katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Çakacak, muhtarların sorunlarını dinlemek ve bu sorunların çözüme kavuşturulmasını sağlamak amacıyla düzenlenen bu tür toplantılara büyük önem verdiklerini dile getirdi. Vali Çakacak, “Vatandaşlarımızın isteklerini ve dertlerini dinleyeceğiz. Bizler, bu millete hizmet etmek için görevlendirildik. Vatandaşlarımıza karşı yükümlü olduğumuz görevlerimiz var. Bunların en başında da ulaşılabilir olmak geliyor.” dedi.

Görev yaptıkları mahalledeki vatandaşların teveccühleriyle o makamlara gelen muhtarların, vatandaş ve devlet arasında bir köprü vazifesi oluşturduğunu belirten Vali Çakacak, “Bu yüzden muhtarlarımızın talepleri bizim için her zaman önemlidir. Vatandaşlarımızın yaşadığı mahallede bir sıkıntısı veya bir sorunu varsa, muhtarlarımız bunu ilgili kurumlara iletmektedir. Bizde bu istekleri yakından takip ediyoruz.” diye konuştu.

Vatandaşların yaşamını kolaylaştıracak hizmetlerin daha kaliteli hale gelmesi için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını kaydeden Vali Çakacak, muhtarlardan gelen talep ve şikâyetleri toplantıda yer alan ilgili kurum müdürlerine hemen ileterek, inceleme yapılmasını, talep ve şikâyetlerin en kısa sürede çözüme kavuşturulmasını istedi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar