23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Çakacak, Alpu İlçesinde Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi

Vali Çakacak, Alpu İlçesinde Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi
  • 17 Kasım 2018 Cumartesi
  • 2741 kez okundu

Vali Özdemir Çakacak, biz dizi ziyaretler gerçekleştirmek ve ‘Vatandaşlarla Buluşma Muhtarlar Toplantısı’na katılmak üzere Alpu İlçesine gitti.

İlk olarak Kaymakamlığı ziyaret ederek ilçenin genel durumu hakkında Kaymakam Ömer Özbay’dan bilgi aldı. Daha sonra Belediye Başkanı Rafet Demirtaş’ı makamında ziyaret eden Vali Çakacak, belediyenin ilçede yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendirildi.

Ardından Kaymakam Özbay ve Belediye Başkanı Demirtaş ile birlikte, Alpu Borsa İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi çok amaçlı toplantı salonunda düzenlenen ‘Vatandaşlarla Buluşma Muhtarlar Toplantısı’na başkanlık eden Vali Çakacak, toplantı sonrası öğretmenler odasında okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi yetiştirilmesinde, ileriki hayatlarında vatana ve millete faydalı bir insan olmasında öğretmenlerin çok önemli bir görevi olduğunu ifade eden Vali Çakacak, sohbet esnasında yaptığı konuşmada, “Farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak görmeli, milli birliğimizin ne kadar büyük bir güç olduğunu çocuklarımıza her zaman anlatmalıyız. Çocuklarımıza sevgiyi ve saygıyı öğretmeli, onların insanlara sevgi penceresinden bakmasını sağlamalıyız.” dedi.

İşini en iyi yapan insanın, vatanını ve milletini en çok seven insan olduğunu vurgulayan Vali Çakacak, “Türkiye Cumhuriyeti büyük ve güçlü bir devlet olarak kararlılıkla yoluna devam etmektedir. Ülkemiz ciddi oranda genç nüfusa sahiptir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi el birliğiyle geleceğe en iyi şekilde hazırlamalıyız. Bunu da, siz öğretmenlerimiz sayesinde başaracağız. Eğitimciler olarak sizler de üzerinize düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirdiğiniz takdirde, hem bu şehir insanlarına hem de Türkiye’ye en önemli hizmeti vermiş olursunuz. Ülkemizin geleceğinin inşa edilmesinde sizlere büyük görevler düşüyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın başarılı birer insan olması sizlerin elinde.” diye konuştu.

Öğretmenliğin saygın bir meslek olduğunu dile getiren Vali Çakacak, ziyaretin ardından okuldan ayrıldı. 
 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar