27 Mayıs 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ÇALIŞKAN’DAN KENT EVİ SORULARI

ÇALIŞKAN’DAN KENT EVİ SORULARI
  • 28 Kasım 2018 Çarşamba
  • 3103 kez okundu

AK Parti İl Başkanı Çalışkan: Büyükşehir, 2008’den beri konuştuğumuz Kent Evi’ni neden hâlâ açmıyor? Henüz açmadan 3 milyonluk güçlendirme yapıldı. Daha ne bekliyorsunuz, seçimden 15 gün öncesini mi?

Murat Atikel - AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, Kanal 26’da 2Eylül Genel Yayın Yönetmeni Hakkı Kutlu’nun sorularını yanıtladığı programda Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Park’taki Kent Evi projesini de gündeme getirdi. Çalışkan, “2008’den beri konuşuyoruz, sene 2018 oldu. Henüz açılmadan 2017’de buraya 3 milyon 111 bin liralık güçlendirme yapıldı. Ne zaman bitecek, açılacak?” diye Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e sordu.

“3 MİLYON 111 BİN LİRALIK GÜÇLENDİRME”
Zihni Çalışkan, “Kent Park’ta Kent Evi halen tamamlanmadı. Bu Kent Evi neden tamamlanmıyor? Neden geçici kabulü yapılmıyor? Bu Kent Evi’nin güçlendirmesi yapıldı mı? Bu Kent Evi hiç kullanılmadan, açılmamış bir binaya güçlendirme yaptılar.  2017 yılında Fen İşleri Dairesi’nin talebiyle, buraya güçlendirme yaptılar. 3 milyon 111 bin TL’lik güçlendirme yapıldı. O firmadan da bu proje uygun mudur, yeterli midir diye kimse sormadı. Projeye uygun tadilat yapıldığına dair de bizde bir bilgi yok” dedi.

“YANGIN MERDİVENİ VAR MI?”
Çalışkan, “Bunları belediye tüzel kişiliğine de aktardık. Henüz açılmamış bir binaya güçlendirme yapılıyor. Bu güçlendirmeyi neden yaptınız? Bu güçlendirmeye ilişkin kısımlarda ne tarz sonuçlar doğdu? Güçlendirmeyi yapanlara bir hesap sordunuz mu? Bu projenin bir yangın merdiveni var mı? Bu proje 2008’den beri gündemde, ne zaman hizmete girecek? Halkımız bu hizmeti hak ediyor. Açılış yapmak için seçimden 15 gün öncesini mi bekliyorsunuz? 2008’den 2018’e… Bu proje ne zaman bitecek? Yılmaz beye hiçbir zaman üslubumuzu bozmadan sorularımızı soruyoruz, takdiri de kamuoyuna bırakıyoruz” dedi.

 

2014’te bitecekti!

Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Evi projesi 2008’den beri gündemde. Projenin ihalesi 2013 yılında yapılmış, sözleşme imzalanmış ve çalışmalarına başlanmıştı. Ancak sözleşmesine göre 2014’te bitmesi gerekiyordu, halen bitmiş değil. İçerisinde nikah salonu ve sosyal tesislerin de bulunacağı belirtilen projenin 2013’teki ihalesini 17 milyon 853 bin lira bedelle Petkon Mühendislik almıştı. Daha sonradan 3 milyon 111 bin liralık güçlendirme yapılan projenin toplam maliyetinin 30 milyona ulaştığı da belirtiliyor, gecikme ile birlikte maliyetin kaç liraya ulaştığı da merak konusu.

 


İşte yanıt bekleyen sorular

Kent Evi neden tamamlanmıyor, geçici kabulü yapılmıyor?

Daha açılmadan güçlendirme yapıldı, projeye uygun muydu?

Bu projenin bir yangın merdiveni var mı?

Açılışı için neyi bekliyorsunuz, seçimden 15 gün öncesini mi?

 

2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar