27 Mayıs 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TRAMVAYA BİNMEYENLER DE DEĞERLİ

Sosyal medyada paylaşılan tramvaya binen köpek fotoğrafıyla reklam yapmaya çalışan Büyükşehir Belediyesi’ne hayvanseverler seslendi: Tramvaya binemeyen ve ilgilenmediğiniz diğer sokak hayvanları da değerli değil mi?

Murat Atikel – Eskişehir’de tramvaya binen ve görevliler çıkarmadan önce bir süre seyahat eden bir sokak köpeğinin fotoğrafı sosyal medyada paylaşıldı, bazı paylaşımlarda sokak hayvanlarına sevgi ve saygının örneği olarak sunuldu. Durumdan istifade edip reklam yapmaya çalışan Büyükşehir Belediyesi de bu durumu sosyal medya hesaplarından paylaştı. Öte yandan bu durum, sokak hayvanları konusunda yıllardır hiçbir görevini yapmamak ve bakımevi açmamakla eleştirilen Büyükşehir Belediyesi’nin Eskişehir’deki diğer sokak hayvanları ile ilgilenmemesini bir kez daha gözler önüne getirdi.

Resim - 22396_5_l.jpg

YA DİĞER BİNLERCE HAYVAN?
Büyükşehir Belediyesi’nin tramvaya binen köpekle reklamını yapmaya çalıştığı bugünlerde, Büyükşehir’in şehir çöplüğü yakınlarında yüzlerce köpek kontrolsüz şekilde çoğalmaya devam ediyor, Eskişehirli bir grup hayvansever kış yaklaşırken hayvanların açlıktan ölmemesi için seferber oluyor. Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi’nin şehir çöplüğünün yanı dibindeki bu hayvanlarla hiç ilgilenmemesi tepki toplamaya devam ediyor. 2Eylül, daha önce de diğer büyükşehir belediyelerinin aksine, bakımevi açmayan ve kısırlaştırma yapmayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Seyitgazi yolundaki çöplük alanında yüzlerce köpeğin barınmaya çalıştığını duyurmuştu. Kent Ormanı çevresinde de yüzlerce sokak köpeği toplanırken, kent genelinde de kış mevsiminde açlıktan ölen, kontrolsüz şekilde çoğalan ve hastalık yayma riski de olan hayvanların bu durumuna Büyükşehir’in duyarsız kalması tepki çekiyor.


Resim - 22396_3_l.jpg
Resim - 22396_4_l.jpg

BÜYÜKŞEHİR’E ÇAĞRIDA BULUNMUŞLARDI
Son olarak, Eskişehir- Bilecik Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Kızılinler, yaptığı açıklamada, Odunpazarı barınağının yetersizliği ile ilgili hazırladıkları raporu kamuoyuna açıklamış, Büyükşehir ve Odunpazarı belediyeleri arasında imzalanan protokolün sokak hayvanları sorununda hiçbir ilerleme sağlamadığını, Büyükşehir’in yasal sorumluluklarını yerine getirerek bakımevi açması gerektiğini dile getirmişti. Kızılinler, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluklarını alt belediyelere devretmesi konusunda “Siyasi ahlaksızlık abidesi” tabirini kullanmıştı. HAYTAP İl Temsilcisi Ayten Tutkun da sosyal medyadan yaptığı açıklamalarla bu protokole tepki göstererek, “Büyükşehir yasal görevini yapmalı” demişti.


Resim - 22396_1_l.jpg

>> SERT TEPKİ: 'SİYASİ AHLAKSIZLIK

'Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar