23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

‘İl İdare Şube Başkanları Toplantısı’ Vali Çakacak’ın Başkanlığında Gerçekleştirildi

‘İl İdare Şube Başkanları Toplantısı’ Vali Çakacak’ın Başkanlığında Gerçekleştirildi
  • 5 Aralık 2018 Çarşamba
  • 1838 kez okundu

5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 24. ve 25. maddeleri gereğince, İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Valilik Yunus Emre Toplantı Salonu’nda, Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya; Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve İl İdare Şube Başkanları katıldı.

Toplantı öncesinde bir konuşma yapan Vali Çakacak, kamu kurum ve kuruluşlarına gelen vatandaş taleplerinin anında incelenerek sorunların en kısa zamanda mahallinde çözümlenmesini istedi

Kamu hizmetlerinin etkin, hızlı, verimli ve sağlıklı yürütülmesini sağlamak,  vatandaşlara yönelik en iyi kamu hizmetini sunabilmek amacıyla bu tür toplantıların büyük önem arz ettiğini dile getiren Vali Çakacak, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan memurların, vatandaşların haklı istek, şikâyet ve sorunlarıyla yakından ilgilenmelerinin asli bir görev olduğunu söyledi.

Vali Çakacak, vatandaşların resmi daireye geldiğinde gösterilen bir güler yüzün, samimi bir tavrın, yakından ilgi ve alakanın vatandaşın oradan mutlu bir şekilde ayrılmasını sağlayacağını ifade etti. Kurumlar arası iletişimin ve işbirliğinin önemine dikkat çeken Vali Çakacak, kurum amirlerinin kanunlar ve kurallar çerçevesinde işlerini yürütürken, vatandaşların taleplerine çözüm odaklı yaklaşılması gerektiğini vurguladı.

Türkiye'deki hızlı ekonomik büyüme, kentleşme ve nüfus artışının giderek artan miktarda atık üretimine yol açtığını bildiren Vali Çakacak, sürdürülebilir kalkınma ilkleri çerçevesinde atıklarımızı kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye bırakmak amacıyla başlatılan Sıfır Atık Projesi’nin, ilimizde 8 aydır başarıyla devam ettirildiğini söyledi.

Ayrıca toplantıda; ilimizin genel asayiş durumu, okul çevrelerinin güvenliği, ilimizde ve ilçelerimizde devam eden yatırımların son durumlarının değerlendirilmesi, hizmet kalitesinin arttırılması, iş ve işlemlerin etkin hızlı verimli bir şekilde yürütülmesi ve kış mevsiminde alınacak tedbirler hususunda kurumlar arası koordinasyonun sağlanması gibi konular ele alındı. 

Yatırımcı kurum ve kuruluş temsilcilerinin yatırımlar hakkında bilgi vermesinin ardından toplantı sona erdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar