18 Haziran 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eyvah, şubatta 3 fuar birden var! HÂLÂ ANLAMADINIZ MI

Eyvah, şubatta 3 fuar birden var!  HÂLÂ ANLAMADINIZ MI
  • 19 Aralık 2018 Çarşamba
  • 4421 kez okundu

Fuar Merkezi ve Şehir Hastanesi’ne ulaşımda yaşanabilecek sıkıntıları söylemiştik, anlamadınız. Şimdi sorun gözlerimizin önünde işte… Çözüm bekliyoruz!

Murat Atikel - ETO-TÜYAP Fuar Merkezi ve Şehir Hastanesi kavşağında, Eskişehir Kitap Fuarı sırasında yaşanan yoğunluk bölgedeki ulaşım sıkıntısını gözler önüne serdi. Fuarın son gününde had safhaya çıkan yoğunlukla, bağlantı yollarındaki yetersizlik de ayyuka çıktı. Fuar merkezine girmek için araçlar uzun kuyruklar oluştururken, Şehir Hastanesi’ne giriş çıkışlarda da sıkıntı yaşandı.

ASIL YOLU YAPMIYOR
Büyükşehir görevini yapmayınca, Karayolları Müdürlüğü Şehir Hastanesi için geçici bağlantı yolu açmıştı. Büyükşehir Belediyesi ise yapması gereken asıl yolu halen yapıp bitirmiş değil.  Fuar Merkezi’nin Büyükşehir tarafından yapılan bağlantı yolu da yetersiz kaldı. Önümüzdeki günlerde daha büyük fuarlar düzenlenecek, yoğunluk artacak, çözüm bulunması isteniyor.
Resim - 23092_1_l.jpg

YAPMAMAKTA DİRETİYOR
Yaşanan yoğunlukla çevreyolundan Şehir Hastanesi’ne giriş çıkışlarda da büyük sıkıntı yaşandı. Hastaneye giden ve çıkış yapan araçlar da kuyrukta uzun süre beklemek zorunda kaldı. Eskişehir Şehir Hastanesi ile birlikte ETO – TÜYAP Fuar Merkezi ve Vehbi Koş Kongre Merkezi’nin açılması sonrası bölgedeki trafik ve ulaşım yoğunluğunun artacağı yıllar öncesinden bilinmesine ve yapılan uyarılara rağmen, Büyükşehir Belediyesi hem Şehir Hastanesi’ne doğru asıl istimlâk yapıp açması gereken yolu henüz yapmış değil, hem de Şehir Hastanesi’ne gidecek tramvay hattı yapılmış değil.

Resim - 23092_2_l.jpg

YETERSİZ ÇALIŞMA
Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi, Fuar Merkezi’nin açılmasına bir hafta kala merkezin bağlantı yolu ve yol çalışmalarını gerçekleştirmişti. Eskişehir Kitap Fuarı ile birlikte bu bağlantı yolunun da yetersiz olduğu gözler önüne serilmiş oldu. Kitap Fuarı boyunca kavşakta büyük sıkıntı yaşanırken, fuar merkezi otoparkına girmek isteyen araçlar da uzun süre kuyrukta beklemek zorunda kaldı. 

Resim - 23092_3_l.jpg

 

ETO da dikkat çekti

Eskişehir Ticaret Odası da, fuarda yaşanan yoğunlukla ilgili basın bülteninde, trafiğin havadan çekilmiş fotoğraflarını da yayınlayarak yaşanan sıkıntıya dikkat çekti. Fuarın şehrin ekonomik hayatında yarattığı canlılığa dikkat çekilen açıklamada, trafkte yaşanan yoğunluğa da dikkat çekildi. Açıklamada, “Eskişehir Ticaret Odası TÜYAP Fuar Merkezi ve Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuar ve etkinliklere 90 bin kişi katıldı. Özellikle hafta sonu fuarı ziyaret etmek isteyenler uzun kuyruklar oluştururken, şehir merkezi ve çevre illerden gelen ziyaretçiler nedeniyle çevreyolu ve Şehir Hastanesi önünde trafik yoğunlaştı” denildi.

OTELLERDE DOLULUK ARTTI
Açıklamada ayrıca, “Kitap Fuarı’nın düzenlendiği dönemde şehirdeki otel doluluk oranı da yükseldi. Fuar dolayısıyla otellerdeki doluluk oranı hafta içi olmasına rağmen % 60-70 civarına ulaşırken,  çevre illerden gelen ziyaretçiler nedeniyle Şehirler Arası Otobüs Terminali ve Yüksek Hızlı Tren Garı’nda hareketlilik yaşandı. Ayrıca 6 gün süren fuar boyunca 200’den fazla kişiye kısa süreli istihdam sağlandı” denildi.


Eyvah, şubatta 3 fuar birden var!

ETO-TÜYAP Fuar Merkezi’nde şubat ayında aynı günlerde 3 fuar birden düzenlenecek. Kitap Fuarı’ndaki yoğunlukla ulaşımda yaşanan sıkıntı, çözüm bulunur da şubat ayında yaşanmaz inşallah!

Murat Atikel - ETO-TÜYAP Fuar Merkezi, ilk fuarda büyük bir ekonomik canlanma getirirken, Şehir Hastanesi’nin de bulunduğu bölgede gerekli bağlantı yollarının yetersizliği nedeniyle ulaşım ve trafikte yaşanan sıkıntı, önümüzdeki günlerde yaşanan fuarlar için endişelendiriyor. Şubat ayında, 21 Şubat’tan itibaren aynı günlerde ETO-TÜYAP Fuar Merkezi’nde üç ayrı fuar aynı anda gerçekleşecek. “Eskişehir Ev’leniyoruz 2019” Fuarı, Eskişehir Kozmetik ve Kişisel Bakım Fuarı ile Eskişehir Mobilya Fuarı aynı günlerde yapılacak. Eskişehir Kitap Fuarı’na olan yoğun ilgi ve yoğunluk düşünüldüğünde, bu üç fuara çok daha fazla ilgi yalanabileceği belirtiliyor. Bu durumda bölgedeki ulaşım ve bağlantı yollarına çözüm üretilmezse, söz konusu kavşak ve çevreyolunda trafiğin daha da içinden çıkılmaz bir hale girmesinden korkuluyor.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar