18 Haziran 2019 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bu Yollar Ne Zaman Bitecek? BILBOARD İSTİLASI

Yıllar önce imar planlarında yapılacağı yer belirlenen ve inşaat aşaması sırasında da dahi yol çalışmaları zamanında başlatılmayan Eskişehir Şehir Hastaseni'nin yol sorunu devam ediyor. 

Şehir hastanesine toplu ulaşım ve araçla ulaşım konusunda sıkıntılar devam ediyor. Hastane çevresindeki yollar karayolları tarafından yapılmış olmasına karşın hastane ile bağlantıları sağlayan yollar hala bitirilmedi. Özellikle 71 evler tarafından gelen yol bağlantı çalışması hala kullanılabilir değil. 

Kent İçindeki Bilboard Kirliliğinin Bir Benzeri de Şehir Hastanesi Çevresinde

Bir çok modern belediyecilik uygulamalarında kesinlikle sayıları azaltılmaya çalışılan çevre ve görüntü kirliliğine neden olan bilboardlar Eskişehirde tüm kamusal alanları sarmış durumda. Bir de bunlara özellikle trafik akışını da tehlikeye düşüren ışıklı ekranlarda bir çok tartışmalara rağmen eklendi. Şehir içindeki bu bilboard istilasının bir benzeri şuan Şehir Hastanesi çevresinde de yaşanıyor. Buraya getirilmesi gereken acil hizmetlerde bu kadar hızlı davranmayan belediyeler adeta hastanenin çevresini bilboardlarda doldurmuş durumda. Öyleki bazı noktalarda devasa binayı bile görmenizi engelleyecek kadar da abartılmış bir durumda.

Kent içindeki bilboard kirliliğine çözüm beklenirken aynı kirliliğin ısrarla devam ettirilmesine dur diyecek bir kurum yok mudur diyerek vatandaşlar merak ediyorlar.

Büyükşehir belediyesi yol çalışmalarının ise kısa sürede tabela üzerinde kalacağı düşünülüyor. Geçtiğimiz yerel seçim arifelerinde de yeni benzer görüntülerle seçimlere giren Eskişehir'in yine adeta 4 yanı şantiye gibi.

Yıllardır yapımı devam eden hastane yollarının ise neden bu kadar geciktirildiğinin ve yapılmadığının verilmiş bir yanıtı yok.

Eskişehirli Gazeteci Abdullah Yeşilkaya da yaşanan olumsuzlukları sosyal medya hesabından takipçileri ile palaştı.

 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar