17 Haziran 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Erenköylülerden Büyükşehire İmar TEPKİSİ

ERENKÖY Mahallesi’nde vatandaşlar, mahallesinin imara açılmasını ve bazı sorunların çözümlenmesini istiyorlar.
Erenköy Mahallesi’nde bazı vatandaşlar, “Başlıca sorumuz imar” derken, muhtarlığa çok yakın olan ve caddeye dönüştürülmesi beklenen Mustafe Öze Bulvarı ilgili çalışmanın hala başlamamasından, işsizlik ve yoksulluk sorunundan yakınıyorlar..

Odunpazarı Belediyesi tarafından asfalt çalışması yapıldığını, eksik kalan bazı yerler de olduğunu belirten vatandaşlar, mahalledeki imar sorunundan ötürü Büyükşehir Belediyesi’nin adım atmasını istiyorlar. “Evler dayanıksız, yıkılıyor. İmar sorunumuz çözümlensin ve kat arttrımı yapılsın” diyen bazı vatandaşlar yoksulluğun arttığını ve buna karşın daha çok Suriyelilere yardım edildiği eleştirisini yapıyorlar. Bir türlü genişletilmeyen ve bir yanında çamur bulunanan ve bir türlü yapalamayan Mustafa Özel Bulvarı ile ilgili çalışma başlatılmasını da isteyen bazı vatandaşlar, Suriyelilee yoksul insanlardan daha fazla yardım yapıldığı düşüncesini de taşıyorlar,..

Mahalle Muhtarı Abdil Bulur boruların, kabloların yeraltına alınması, kullanma suyu konusunda belediyerle görüşmeler yapıp sorunu büyük ölçüde çözümlediklerini söyledi ve imar sorunun altını çizdi.

Öte yandan, Odunpazarı Belediyesi’nin mahallede asfalt, park gibi çalışmalar yaptığını vurgulayan kimi vatandaşlar, yeşil alan oranının arttırılmasını da telep ettiler..

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar