17 Haziran 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Otoparksız şehir ve duyarsız sürücüler!

Figen Özsüngü isimli bir Eskişehirli sosyal medya paylaşımında bir konuya dikkat çekmiş. Konu Eskişehir’deki trafik meselesi. Fotoğrafla birlikte yaptığı paylaşımında, “Bu arabanın sahibi inşallah bunu görürsün kapısına park ettiğin evde yaşlı insanlar yaşıyor ve senin yüzünden kapıdan girip çıkmakta zorlanıyor. Bir zahmet arabanı çek lütfen” demiş.

Fotoğrafa baktığımda gerçekten de her şeyin yanlış olduğunu gördüm. İnsanlar araç park edecek yer bulamıyor evet ama kaldırımlar da otopark değildir! Kaldırıma çıkarılmış arabalar, yayaların geçişini tamamen engellemiş. Bu yetmezmiş gibi bir de bina girişi de otomobille kapatılmış. Duyarlı sürücü olmak gerekiyor diye defalarca yazdık. Ama bu yapılan gerçekten de çok yanlış.

Yayalar için yapılan kaldırımlarda, yayalardan başka her şey var. Kimisi elektrik panosu koyar, kimisi direk diker, kimisi dükkanından taşan eşyalar ile geçişi tamamen kapatır!

Bu fotoğrafta da aynı durum var. Kaldırımın hali ortada…

Bu şikayet ile ilgili olarak Eskişehirliler de çeşitli yorumlarda bulunmuş. O yorumlardan bazılarını sizlere iletmek istiyorum:

Ali Güler: Bence polisi aramanız daha mantıklı.

Tarık Arslan: Kaldırımlar işgal edilmiş.Yayalar nerden gidecek?

TC Dağtaş Bekir: Kaldırıma park etmek kesinlikle yasak ..Neresi olduğunu bilsem valla arayıp ben şikayet ederim… Saygısızlar…

Ahmet Kurt: Ceza yiyince ağlarlar :)

Hüseyin Okur: Aslında camlarına telefon yazsalar 155’e gerek kalmaz. Bizim burada geçenlerde adamcağız garajdan çıkamadı. Sabah 8’den 12’ye kadar bekledi. Gelen olmayınca trafik gelip çekti.

Taner Bodur: Telefonla arıyorsunuz bu sefer de adam gelip surat yapıyor ne olmuş yani 5 dakika beklediysen diyor şöyle durumlar var mesela doğum, yangın vs... gibi acil hareket etmen gereken durumlar olabilir ama adama anlatamıyorsun işte

TC Şermin Eser: Arkadaşım polisi arasana

Yavuz Selim Yavuz: Yola dursa trafik sıkışıyor kaldırıma dursa yayalar geçemiyor. Tabi bunu tasvip etmiyorum ama vatandaş arabasını ne yapacak! Ne yapsın vatandaş arabasını Bozdağ’a bırakıp taksi ile mi evine dönsün!

Ali Tosun: Kaldırıma park etmenin cezası 350 artı 100 lira da çekici parası bir daha park etsin bakalım

Ümit Efe: Daha dün birisi veryansın ediyordu kaldırıma tekerin biri çıkmış ceza yazmışlar diye al buyur buradan yak şimdi.

Mehmet Bilgi: Bu sokakta herkes kaldırıma park ediyor alışmışsınız sizde dahil iki tekere isyan etmişsiniz. Haklısınız bu duruma görevini yapanlara da sinir olmayacaksınız

Emrah Kaynak: Hadi kaldırıma çıktın, milletin kapısına neden sıfır yanaştın?

Esra Albayrak İnce: Dün olay çıkmıştı. Burada Bahçelievler’de ceza yazdılar diye. Nerdeyse herkes şikayet edeni kınamıştı. Simdi de polisi ara deniyor! Garip…

Hamdi Karip: Arkadaşlar garaj kapısının önünü kapamış bir vatandaş 155 aradım garaj kapısında park edilmez levhası yok diye polis ekip geldi çekiciye çektiremedi. Plakadan kimin olduğunu öğrenin dedim. Telefonla sahibine ulaşamadık. Ve araba sahibi ne zaman geldi ise gece kaçta aldı gitti arabayı bilmem böyle bir olay yaşadık.

 

Mehmet Önel
2eylul.com.trGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar