25 Ağustos 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

"Üzeri kapalı durak istiyoruz!"

Eskişehirliler başka illerde ve hatta ilçelerde otobüs duraklarının hizmet standardını duydukça, Eskişehirde de aynı hizmet kalitesini istiyorlar. Eskişehir durakları derme çatma haliyle tepkiler çekmeye devam ediyor. BEBKA tarafından finanse edilen otobüs duraklarının olduğu noktalarda konulan ekranların varlığı bile duraklardaki standardın yükseltilmesine yetmedi. Dört tarafı kapalı, klimalı, kütüphanele, internet bağlantılı, telefon şarj üniteli duraklar bir çok yerde vatandaşların hizmetini sunulmuşken Eskişehirde bir çok durakta oturacak bank bile mevcut değil.

Konuyla ilgili tepkiler İstikbal Gazetesinde "Üzeri Kapalı Durak İstiyoruz" başlığı ile bir kez daha yetkililerin dikkatini çekmek için yayınlandı.

Devlet Hastanesi önündeki otobüs durağından, 71 Evler, Sultandere gibi mahallere gitmek için otobüs bekleyen vatandaşlar, yağmurlu ve karlı havalarda ıslandıklarını, üşüdüklerini belirterek, durağın üzerinin kapatılmasını talep ettiler.

Yağışlı havalarda otobüs beklemek zorunda kaldıklarını belirten vatandaşlar, "Belediye bu durağın üzerini kapatmalı. Havalar yağışlı ve soğuk geçiyor. Kış ve bahar aylarında burada beklerken ıslanıyoruz" dediler. Sürekli olarak aynı yerde aynı şeyi yaşamak zorunda kaldıklarını ifade eden Eskişehirliler, bu soruna çözüm beklediklerini dile getirdiler.

 

istikbalgazetesi.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar